Epidemie covidu-19 zrychluje. V úterý přibylo 3222 případů, o 200 více než před týdnem

Epidemie covidu-19 v Česku i v úterý dál zrychlovala. Přibylo 3222 nově potvrzených případů, což je o 200 více než před týdnem. U dalších 1434 lidí testy ukázaly na opakovanou infekci. Denní přírůstky nakažených v mezitýdenním srovnání rostou s jednou výjimkou už zhruba dva týdny. Stát zatím nechystá kvůli šíření koronaviru jiná doporučení, než je používání respirátorů ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antigenní testování

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno víc než 4,08 milionu případů nákazy koronavirem. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ve srovnání s minulým týdnem se snížil počet lidí s covidem v nemocnicích o 75. V úterý bylo hospitalizovaných 821, z toho 22 ve vážném stavu. Před týdnem bylo ve vážném stavu 35 lidí.

OVĚROVNA: Je čtvrtá dávka vakcíny proti koronaviru neschválená? Není to pravda, reaguje ministerstvo

Číst článek

Oproti minulému úterý stoupl zhruba o 1900 počet provedených PCR a antigenních testů. V úterý jich laboratoře udělaly asi 13 750. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Dál roste i incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel. Ke středečnímu ránu činí 144, před týdnem bylo 128. Nejvyšší incidence je v Pardubickém kraji se 162 případy, nejnižší v Karlovarském kraji s 97 případy.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno víc než 4,08 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně.

Podezření na opakovanou infekci je 325 145, v úterý jich testy odhalily 1434. Za celou dobu epidemie zemřelo v zemi 40 980 lidí s prokázaným covidem. Za uplynulý týden statistiky evidují 44 úmrtí, nejvíc – deset – ve středu.

Očkování proti covidu-19 snížilo počet úmrtí v Česku až třiapůlkrát, zjistili demografové

Číst článek

Proti nemoci bylo v Česku plně očkováno zhruba 6,9 milionu lidí. První posilující dávku dostalo více než 4,3 milionu lidí a druhou zhruba 246 000, tedy jen malá část těch, kteří na ni mají nárok.

Ve středu si přišlo pro vakcínu 8374 zájemců, minulé úterý bylo očkovaných méně, zhruba 5500.

Ministerstvo a odborníci apelují zvláště na seniory a vážně nemocné, aby se nechali s nástupem podzimu přeočkovat.

Stát zatím nechystá kvůli šíření koronaviru jiná doporučení, než je používání respirátorů ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Podle zástupců ministerstva zdravotnictví je situace zatím klidná a počet lidí s covidem v nemocnicích a na jednotkách intenzivní péče je stabilní. Výraznější zhoršení epidemické situace může nastat s příchodem chladnějšího počasí, tedy v říjnu a listopadu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme