Policie ukončila kauzu snímku, který zachytil oběti střelby v ostravské nemocnici. Neví, kdo ho dal na sítě

Moravskoslezským policistům se nepodařilo zjistit, kdo na sociálních sítích zveřejnil snímek zachycující oběti loňského masakru v ostravské fakultní nemocnici. Kriminalisté už vyšetřování ukončili. Uvedla to řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková. Fotografii s několika oběťmi střelce, který zabil šest lidí a dva zranil, pořídil ostravský policista během zásahu na místě střelby.

Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie u nemocnice v Ostravě

Policie u nemocnice v Ostravě | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

„Uvedená fotografie byla pořízena policistou Městského ředitelství policie Ostrava v rámci přijímaných opatření a prováděného šetření,“ uvedla. Dodala, že policisté zjišťovali, zda nepochybil autor snímku.

Fotku čekárny po střelbě v ostravské nemocnici pořídil policista. Kdo ji zveřejnil, vyšetřovatelé neví

Číst článek

„Odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje nezjistil, že by se konkrétní policista v souvislosti s pořízením fotografie dopustil protiprávního jednání,“ uvedla.

Dodala, že kriminalistům se nepodařilo zjistit, jak fotografie unikla na sociální sítě, ani osobu, která ji zveřejnila. „Vyšetřování jsme již ukončili,“ doplnila.

Dvaačtyřicetiletý muž začal v čekárně polikliniky FNO bez varování střílet v úterý 10. prosince po 7.00. Lidi střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Sedm lidi zabil a dva zranil. Před příjezdem policie utekl, po několika hodinách spáchal sebevraždu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme