Někdo znovu poškodil sochu Wintona na hlavním nádraží. Policie zveřejnila záznam, hledá svědky

Policisté pátrají po pachateli, který na hlavním nádraží v Praze na konci roku poškodil sochu Nicholase Wintona. Pachatel na sousoší zničil brýle. Škody si při běžné pochůzce všiml pracovník ochranky železniční stanice 30. prosince. Policisté z kamerového záznamu následně zjistili, že se kolem sochy pohybovala rodina s dítětem, které na dílo sahalo. Dvojici chce teď policie vyslechnout. Socha sira Nicholase Wintona je terčem vandalů opakovaně.

video Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Policisté zajistili záznam z bezpečnostní kamery, na kterém je vidět dvojice osob s dítkem, jak v ten samý den odpoledne přistupuje k soše sira Nicholase. Následně muž vezme malého do náručí a vysadí jej na sochu. Dítě poté přiloží ruku na hlavu sochy. Bohužel další vývoj situace není dobře vidět,“ stojí v policejní zprávě.

Od odhalení památníku před dvanácti lety se brýle ztratily už třikrát. Na první nástupiště, kde socha stojí, proto železničáři instalovali bezpečnostní kameru. Brýle se na sochu vrátily v září po pěti letech. Na opravu se složili lidé ve veřejné sbírce.

Nicholas Winton se podílel na transportech převážně židovských dětí z nacisty okupovaného Československa. Do srpna 1939 odcestovalo z hlavního nádraží v Praze do Velké Británie celkem 669 dětí.

Jan Nevola, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme