Odkud rozhoduje Chvojka o lidských právech?
Podívejte se na virtuální prohlídku jeho kanceláře

Hana Mazancová a Filip Jandourek


Spustit prohlídku

Předtím tam úřadoval Jiří Dienstbier (ČSSD). Když ale loni v prosinci přebral agendu ministra pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD), získal i kancelář ve Strakově akademii. Server iROZHLAS.cz pomocí 360stupňové kamery přichystal virtuální prohlídku Chvojkovy pracovny.

"Posadím se za stůl," rozhodl se hned v úvodu focení ministr pro lidská práva Jan Chvojka. Byl jedním z prvních, který na nabídku serveru iROZHLAS.cz k focení ministerských pracoven svolil.

Ministr pro lidská práva má kancelář v budově Úřadu vlády ve Strakově akademii. Vystavěna byla v letech 1891 až 1896. Původním účelem stavby akademie bylo sídlo pro nadaci, ve které se vzdělávali chudší studenti z vyšších stavů. Studentská kolej ale byla po vyhlášení Československé republiky ukončena. Od roku 1921 v akademii sídlil Československý svaz studentstva.

Po roce 1939 prošla Strakova akademie rozsáhlou rekonstrukcí. Do prostor se nastěhovala protektorátní vláda a poté, co o pár let později dorazil Reinhard Heydrich do Prahy, byla budova prodána. Nové sídlo v ní našel německý zemský soud.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

ROZCESTNÍK

Na virtuální prohlídku pracovny ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), který úřaduje v bývalé šlechtické ložnici s točitým schodištěm, se můžete podívat ZDE

Úřad ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) zase sídlí v bývalém paláci paní kněžny z románu Boženy Němcové Babička. Na virtuální prohlídkuse můžete podívat ZDE.

Na ministra obrany Martina Stropnického (ANO) zase při práci dohlíží Tomáš Garrigue Masaryk i Miloš Zeman. Podívat se můžete ZDE.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) zase vládne z 'velké stodoly bez vrat'. Virtuální prohlídku najdete ZDE.

A na kancelář nového ministra průmyslu Jiřího Havlíčka (ČSSD) se můžete podívat ZDE.

Pomocí 360stupňové kamery se můžete podívat i do pracovny ministra financí Andreje Babiše (ANO), a to ZDE.