Belgičanka odsouzená za vraždu svých pěti dětí podstoupila eutanazii, přesně 16 let od svého činu

Belgičanka, která v roce 2007 zavraždila svých pět dětí a byla kvůli tomu odsouzena na doživotí, podstoupila 16 let po svém činu eutanazii. Napsal o tom v pátek server BBC. Šestapadesátiletá žena byla od roku 2019 v psychiatrické nemocnici. Belgické právo umožňuje požádat o eutanazii lidem, kteří zažívají nesnesitelnou bolest nebo utrpení, které může být i psychické povahy.

Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekce (ilustrační foto)

Eutanazie je v Belgii legální více než 20 let | Foto: Fotobanka RGBStock

Tragédie ve městě Nivelles před lety šokovala celou Belgii. Tehdy čtyřicetiletá matka Geneviéve Lhermitteová tam ubodala všech svých pět dětí ve věku od čtyř do 14 let a poté se pokusila spáchat sebevraždu. Když se jí to nepovedlo, zavolala záchranku.

Psycholožka Emilie Maroitová řekla lucemburské frankofonní stanici v Belgii RTL-TVI, že Lhermitteová si pro vykonání eutanazie vybrala datum 28. února, což je den, kdy zabila své děti. Podle ní mohlo jít o poslední výraz respektu k jejich památce. „Nebo chtěla dokončit, co tehdy začala, protože měla v úmyslu zabít i sebe poté, co zabila je,“ sdělila.

Eutanazie je v Belgii legální více než 20 let. V loňském roce tento způsob odchodu ze světa zvolilo 2966 lidí, což bylo o desetinu více než v roce 2021.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme