Bomba zabila v Iráku 14 amerických vojáků

Násilí v Iráku nepolevuje. Bomba, která ráno explodovala západně od Bagdádu, zabila 14 amerických vojáků. Při explozi utrpěl zranění i civilní tlumočník. Podle americké armády se jedná o jeden z nejhorších útoků proti spojeneckým silám od začátku války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky vozidla americké armády | Zdroj: ČTK

Američtí vojáci byli zabiti při ranní akci u města Hadísa asi 250 kilometrů západně od Bagdádu, když jejich obrněný transportér najel na podomácku vyrobenou nálož, uvádí se v armádním prohlášení.

Další americký voják byl kromě toho zraněn. Národnost tlumočníka v prohlášení uvedena není. Tlumočníci provázející americké vojáky jsou ale obvykle Iráčané nebo občané jiných arabských států.

Povstalecká aktivita v oblasti Hadísy v posledních dnech vzrůstá. V pondělí bylo právě tam zabito sedm amerických vojáků. Jeden zahynul při sebevražedném útoku, k zabití šesti zbývajících se přihlásila radikální skupina Ansar Sunna.

Maskovaní ozbrojenci se v pondělí odpoledne chlubili na veřejném tržišti v Hadíse helmami, neprůstřelnými vestami a dalším vybavením, které údajně získali od mrtvých Američanů.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme