Na Slovensku a v Polsku se zhoršuje epidemiologická situace. Obě země hlásí denní rekordy

Slovensko v pátek, druhý den za sebou, zaznamenalo rekordní denní přírůstek potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru od propuknutí pandemie nemoci covid-19. Podle národního centra zdravotnických informací infikovaných přibylo 290. Denní rekord nových případů nákazy hlásí i Polsko, kde testy za pátek potvrdily dalších 1002 případů. V obou případech je to ale méně, než kolik nově nakažených registruje Česká republika.

Bratislava/Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výuka v Polsku v době koronaviru

Výuka v Polsku v době koronaviru | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Údaje potvrzují aktuální stoupající trend šíření koronaviru SARS-CoV-2 na Slovensku. Dosud nejvyšší potvrzený denní přírůstek 235 infikovaných tam úřady zaznamenaly ve čtvrtek. Počty nakažených v zemi začaly po předchozím poklesu stoupat v červenci, v srpnu pak úřady opakovaně registrovaly trojciferné denní přírůstky.

Slovensko, která má necelých 5,5 milionu obyvatel, dosud celkem potvrdilo 6546 infikovaných. V zemi pod Tatrami dosud evidují 39 úmrtí lidí s novým koronavirem.

Polské ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že s pátečním rekordním přírůstkem země se zhruba 38 miliony obyvatel nyní eviduje celkem 78 330 potvrzených případů nákazy. Přibylo také 12 úmrtí infikovaných pacientů, čímž se počet zemřelých s koronavirem zvýšil na celkových 2282.

V České republice, která má zhruba 10,7 milionu obyvatel a proti Polsku je tedy méně než třetinová, za pátek přibylo 2111 případů nákazy. O den dříve jich poprvé bylo více než 3000. Od března, tedy od začátku epidemie, se nákaza v Česku prokázala u 46 262 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme