Ozbrojenci v Nigérii zaútočili na vesnice, zabili nejméně 35 lidí

Neznámí ozbrojenci při sérii útoků na severozápadě Nigérie ve čtvrtek zabili nejméně 35 lidí a řadu dalších vážně zranili. Podle agentury DPA o tom v pátek informoval mluvčí policie Mohammed Shehu. Těžce ozbrojení útočníci podle něj bez rozmyslu stříleli po obyvatelích pěti obcí poblíž města Faru; zatím není jasné, zda patřili k některé z organizovaných skupin.

Abuja Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motivy útoků stále nejsou jasné a neví se ani to, zda ozbrojenci patřili k islamistům ze skupiny Boko Haram nebo k některému ze známějších zločineckých gangů (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Agentura Reuters uvedla, že obětí čtvrtečního útoku bylo dokonce 45. „Ozbrojení bandité vtrhli do města Faru na více než stovce motorek a včera kolem poledne stříleli do lidí,“ řekl agentuře Reuters jeden z očitých svědků.

Motivy útoků stále nejsou jasné a neví se ani to, zda ozbrojenci patřili k islamistům ze skupiny Boko Haram nebo k některému ze známějších zločineckých gangů.

Násilnosti jsou na severu Nigérie velice časté, ať už jde o útoky na vesničany, únosy školáků kvůli výkupnému nebo ozbrojené střety islamistických skupin. Na severovýchodě Nigérie bojují o moc dvě radikální organizace - Islámský stát v provincii Západní Afrika (ISWAP) a Boko Haram.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme