Rusko-turecké jednotky začínají hlídat sever Sýrie. Americké jednotky budou strážit ropná naleziště

Na severu Sýrie začínají hlídkovat společné rusko-turecké jednotky. Dohlížet budou na území opuštěné kurdskými milicemi YPG. Hlídky zatím budou kontrolovat jen sedm kilometrů široký pás podél tureckých hranic. Podle Moskvy i Washingtonu se kurdští ozbrojenci z pohraničí stáhli. Ankara ale tvrdí, že někteří z nich i nadále zůstávají.

Damašek/Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecký voják hlídá hranici mezi Tureckem a Sýrií | Foto: Kemal Aslan | Zdroj: Reuters

Zatímco ruští a turečtí vojáci zahajují v pohraničí společné hlídky, pohybují se v oblasti i nadále také americké jednotky. Podle Bílého domu už se měly ze severní Sýrie zcela stáhnout.

Kurdské milice opustily ‚bezpečnou zónu‘, oznámilo Turecko. Na situaci budou dohlížet vojenské hlídky

Číst článek

Kurdské milice a videonahrávky ale potvrzují, že Američané stále v oblasti působí. Své jednotky přesouvají dále na východ Sýrie.

Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa část kontingentu nakonec v Sýrii zůstane. Bude prý hlídat ropná naleziště, aby nepadla znovu do rukou Islámského státu.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme