Slovensko zmírňuje pravidla pro nošení roušek. V přírodě a pro řidiče veřejné dopravy nebudou povinné

Slovensko od úterý zmírní nařízení o povinném nošení roušky či jiného překrytí nosu a úst při pohybu lidí na veřejnosti, které země zavedla v březnu jako jedno z opatření na zpomalení šíření koronaviru. Vyplývá to z nového nařízení, které v pondělí vydal hlavní hygienik. Kabinet premiéra Igora Matoviče zatím nezveřejnil původně ohlašovány plán postupného uvolňování karanténních opatření v ekonomice.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský premiér Igor Matovič | Zdroj: Reuters

Nově nebudou roušky nebo šátky povinné při pohybu v přírodě, pokud osoby dodrží alespoň dvacetimetrový odstup od cizích lidí, dále se opatření nebude vztahovat ani na děti do dvou let či na autisty.

Na Slovensku je už 12 obětí koronaviru. Nemoci podlehla klientka domova seniorů ve městě Pezinok

Číst článek

Chránit nos a ústa již nebudou muset rovněž řidiči ve veřejné dopravě, pokud ve vozidle sedí v uzavřeném prostoru. Hygienik zároveň nově nařídil zakrytí úst a nosu tak, aby mezi tváří a rouškou nebyla mezera.

Povinné nošení roušek na veřejnosti vstoupilo na Slovensku v platnost 25. března. Již dříve si ale Slováci začali zvykat na ochranné pomůcky, když k ochraně úst a nosu vybízeli i politici.

Země v zájmu omezení případů pandemie choroby covid-19 také například uzavřela školy, řadu prodejen, bary či zábavní centra.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme