Bonn

|Igor Maňour, Jaromír Marek, Martina Mašková, Helena Berková, Kristina Winklerová |Zprávy ze světa

Při dvou atentátech zahynuly v Afghánistánu desítky lidí

Desítky lidí zemřely při dvou útocích na mešity v Afghánistánu. Ranní výbuch u šíitské svatyně v centru Kábulu připravil o život nejméně čtyřiapadesát osob, zraněných je asi stovka. Svatyně Abú Fazal se nachází nedaleko prezidentského paláce. Další čtyři lidi zabila zhruba ve stejnou dobu exploze v mešitě v severoafghánském Mazáre Šarífu.

|Klára Stejskalová, Milan Slezák, Ondřej Černý, Kristina Winklerová, Simona Bartošová, Magdaléna Trusinová |Zprávy ze světa

Afghánistán musí provést reformy a omezit korupci, radí politici v Bonnu

Německý Bonn hostí ostře sledovanou konferenci o budoucnosti Afghánistánu. V někdejší německé metropoli se sešlo na sto státníků a zástupců mezinárodních organizací, kteří by měli stanovit další plán rozvoje jedné z nejchudších zemí světa po odchodu mezinárodních vojenských sil v roce 2014. Afghánistán se ale může spolehnout na mezinárodní podporu i v příštích letech, jak prezidentovi Hamídu Karzáímu slíbila německá kancléřka Angela Merkelová.

|Klára Stejskalová, Marína Dvořáková |Zprávy ze světa

Prezident Karzáí žádá v Bonnu o podporu pro Afghánistán

V Bonnu se diskutuje o budoucnosti v Afghánistánu. Po deseti letech bývalá německá metropole bude hostit další velkou konferenci o Afghánistánu. Ministři zahraničí z více než sta zemí zasednou k jednacímu stolu v pondělí. Afghánského prezidenta Karzáího však už v Bonnu přivítali.

|Klára Stejskalová |Zprávy ze světa

V německém Bonnu přišli na způsob, jak zdanit prostituci

Dlouhé roky se čeští politici dohadují, zda legalizovat prostituci a vybírat ze sexuální živnosti daně. Padají argumenty, že stát nemůže dělat pasáka, a tak si stát raději nechá unikat značné příjmy. V sousedním Německu chápou, že prostituci vymýtit nelze a je lepší ji mít pod kontrolou. V Bonnu teď dokonce přišli s velmi originální myšlenkou, jak získávat z této činnosti finanční odvody.