Autorka

Martina Mašková

Rozhlasové profesi se věnuje od roku 1996 po studiu učitelství biologie a chemie v Praze a ročním mediálním kurzu ve francouzském Angers. Začínala na ČRo6 – Rádiu Svobodná Evropa, 7 let působila na BBC v Praze a v Londýně, pak opět v Českém rozhlase. Pro Český rozhlas Plus moderuje pořady Laboratoř a Den podle.

 

 

 

RSS autorky

Články autorky

|Martina Mašková |nepoužívat - Věda

Učitelé by se neměli držet mýtů o individuálním stylu výuky, varují vědci

Třicet předních britských vědců z oborů neurověd, vzdělávání a psychologie napsalo otevřený dopis deníku Guardian. Vyjadřují v něm obavy z vyučovacího stylu, který začíná být populární mezi některými pedagogy. Píšou, že učit každé dítě podle jeho individuálního stylu neznamená automaticky lepší výsledky a že školy by měly dát přednost praxi, která se osvědčí.

|Martina Mašková |Zprávy ze světa

Největší mýty o nizozemských volbách: rozhodování o Evropské unii a favorit Wilders

Nizozemští voliči jdou ve středu k parlamentním volbám. A jedna věc je jasná, píše server Politico. Lidé v zahraničí vnímají tyto volby jinak než Nizozemci. Zatímco zahraniční pozorovatelé je považují za další těžkou zkoušku, jednu z největších od poválečného politického uspořádání Evropy, Nizozemci vidí volby méně dramaticky.

|Martina Mašková |Zprávy ze světa

Sergio, 15 let, zastřelen na hranici. Nejvyšší soud v USA řeší klíčovou kauzu pro práva cizinců

Američtí ministři zahraničí a vnitřní bezpečnosti Rex Tillerson a John Kelly by měli ve čtvrtek jednat v Mexiku. V předvečer jejich cesty na jih si deník LA Times položil otázku, do jaké míry americká ústava chrání cizince na hranicích. List podrobně líčí případ mexického teenagera, kterého zastřelil americký pohraničník. Kauza je teď před americkým Nejvyšším soudem.

|Martina Mašková |Příroda

Ochránci zvířat plánují protest proti brutálnímu zabíjení delfínů v Japonsku. Do ulic vyjdou v USA i Londýně

Ochránci zvířat v sobotu chystají ve Washingtonu a dalších amerických městech, ale třeba i v Londýně, protesty proti každoročnímu drastickému zabíjení delfínů v japonském Taiji. Lov delfínů je v této lokalitě tradicí od 17. století. Jeho odpůrci kritizují drastický způsob lovu i množství ulovených zvířat. Demonstranti se chystají protestovat před diplomatickými úřady Japonska za doprovodu trubek, píšťalek, či bubnů. Okolnosti protestu přiblížil pro Český rozhlas Plus Jan Freidinger z české pobočky hnutí Greenpeace.