dětské oddělení

Dobročinná sbírka kabelek pomůže dětem, ženy jich darovaly stovky

|Pavla Sofilkaničová, Anna Kottová |Regiony

Velký zájem vyvolala dobročinná sbírka kabelek ve prospěch dětského oddělení karlovarské nemocnice. Dámy všech generací už několik dní odevzdávají obnošené tašky a jiná příruční zavazadla. Na sběrných místech se jich už nashromáždily zhruba tři stovky. K prodeji budou na dvou burzách, příští týden a v prosinci.

|Marcela Hálová, Květa Moravcová, Veronika Sedláčková, Michaela Vydrová, bre |Zprávy z domova

Bývalý klatovský primář trpící psychickou poruchou prý týral dětské pacienty

Bývalý primář dětského oddělení klatovské nemocnice Jiří Havránek údajně týral dětské pacienty. Policie zaznamenala deset případů dětí ve věku do dvou let, kterým píchal velké dávky uklidňujících léků. Některé málem zemřely. Případ policie ale odložila, protože podle znalců trpí lékař psychickou poruchou a jednal v nepříčetnosti. Havránek navíc nadále pracuje v oboru. Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka je to ‚díra v zákoně‘.

V Motole otevřeli opravenou a dostavěnou dětskou nemocnici

|Petr Sehnoutka, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Pražská Fakultní nemocnice v Motole dnes slavnostně otevřela, za účasti první dámy Livie Klausové, velvyslanců a stovky dalších pozvaných hostů, opravenou a dostavěnou dětskou nemocnici. V luxusním prostředí vzniklo 350 lůžek a stejný počet rozkládacích křesel pro rodiče malých pacientů. Stane se nejmodernější dětskou nemocnicí na světě. Ze střešní přistávací plochy pro vrtulníky se zdravotníci dostanou na jeden ze 13 nových sálů výtahy za necelou minutu.