Karol Sidon

Karol Sidon v textech na iROZHLASU

|Petr Jadrný |Zprávy z domova

Nakladatelství prodávalo hrnky a trička s Hitlerem. Přáli si to zákazníci, tvrdí

Nakladatelství Naše vojsko nabízí omezenou edici hrnků a triček s obrázkem nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Podle vedoucího obchodního oddělní pouze vyhověli poptávce po podobných předmětech. Židovské obci se ale prodej podobných předmětů nelíbí. „Propagují tím nacismus,“ tvrdí vrchní zemský rabín Karol Sidon. Podle experta na extremismus Miroslava Mareše ale prodej takových předmětů podle současného výkladu zákona není trestný.

| ČRo, Zuzana Vlčková, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Sidon exkluzivně pro ČRo: Kvůli práci a psaní jsem neřešil soukromý život

Za odchodem Karola Sidona z čela pražského rabinátu je soukromí a psaní knih. Sidon to připustil v exkluzivním rozhovoru pro Český rozhlas. Jeden ze zakladatelů novodobé české židovské obce si ale nechává funkci vyšší - bude dál vrchním zemským rabínem. Více než deset let trvající spory Karola Sidona s jeho kritiky tak mohou pokračovat.

| ČTK, Zuzana Vlčková, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Sidon rezignuje na funkci vrchního pražského rabína. Kvůli věku i knize

Karol Sidon se k 1. červenci vzdá funkce vrchního pražského rabína. Nadále zůstane vrchním zemským rabínem. Jednasedmdesátiletý Sidon to Českému rozhlasu potvrdil s tím, že k rozhodnutí ho vedly osobní důvody, údajně i věk. Jeho rezignace také souvisí s knihou Altschulova metoda, kterou vydal pod pseudonymem Chaim Cigan. Na to, že autorem je právě Sidon, upozornil Český rozhlas jako první.