mistrovství Evropy v krátkém baz

mistrovství Evropy v krátkém baz v textech na iROZHLASU

Plavkyně Baumrtová i dnes na ME v krátkém bazénu brala páté místo. Micka dokonce čtvrté

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Simona Baumrtová se medaile z letošního mistrovství Evropy nedočkala ani na druhý pokus. V dnešním závodě na 200 metrů znak obsadila páté místo, čímž zopakovala včerejší výsledek z poloviční trati. V obou případech navíc obhajovala stříbrnou medaili z posledního evropského šampionátu. V odpoledním programu se ve finále představil i Jan Micka, jenž skočil v závodě na 1500 metrů čtvrtý.

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Ostatní sporty

Znakařka Baumrtová má z ME stříbro i český rekord na 100m a bronz ze štafety

Simona Baumrtová se na plaveckém mistrovství Evropy v krátkém bazénu v dánském Herningu postarala o první českou medaili, když ve finále na 100m znak doplavala druhá v novém českém rekordu 56,28 sekundy. Na vítěznou domácí závodnici Mie Nilsenovou plavající v evropském rekordu ztratila 29 setin sekundy. Pak ještě pomohla k bronzu smíšené polohové štafetě, ve které startovala s Bartůňkem, Svěcenou a Plevkem.

|Michal Jurman, David Nyč |Ostatní sporty

Plavecké ME v Herningu nenechává v klidu ani dánskou královskou rodinu

V dánském Herningu začne zítra plavecké mistrovství Evropy v krátkém bazénu, do kterého jde pořadatelská země s nejpočetnější výpravou v historii. Rozhodně to ale nebude na úkor kvality. Mezi devětadvaceti reprezentanty je hned několik světových rekordmanů, kteří budou navíc také největšími soupeři českých plavců v boji o cenné medaile.

|Alena Benešová |Ostatní sporty

Chocová má zlato z mistrovství Evropy v krátkém bazénu, mužská polohová štafeta bronz

Plavkyně Petra Chocová získala zlato na mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Ve francouzském Chartres vyhrála závod na 50 metrů prsa a časem 30,02 sekundy vyrovnala svůj český rekord ze semifinále. Chocová tak letos získala dva tituly mistryně Evropy, v květnu v Debrecínu vybojovala zlato na stejné trati v padesátimetrovém bazénu. Bronz získala mužská štafeta v polohovém závodu na 4x50 metrů Baďura, Bartůněk, Ledl, Plevko.