Při útoků ozbrojenců v Burkině Faso zemřelo nejméně 22 civilistů a tři policisté. Burkina Faso čelí islamistickému povstání skupin napojených na teroristické organizace Al-Káida a Islámský stát.
„I když se jednalo o nejdelší raně novověký ozbrojený konflikt, válka nikde reálně neprobíhala celých třicet let a lidé žili svůj život se svými běžnými strastmi a radostmi,“ říká autor knihy.
Agresivita vůči Afroameričanům je přijatelnější a podléhají tomu nejen běloši, ale i černoši v řadách policie. Proto i policisty stejné barvy pleti vidí členové černošských komunit jako nebezpečí.
Jednotka zasahovala ve čtvrtích s největším výskytem kriminality. K násilným činům měla přistupovat s větší rozhodností, například neukázněným řidičům nevypisovala pokuty, ale rovnou zabavovala auta.
Policie byla přivolána do prodejny Circle K ve městě Yakima okolo 3.30 v úterý ráno místního času (12.30 SEČ), kde nalezla tři mrtvé, řekl novinářům náčelník Matt Murray.
Zajistíme lepší ochranu obětí sexuálního a domácího násilí, píše vláda Petra Fialy (ODS) ve svém programovém prohlášení. Jaké kroky pro to konkrétně podniká a jak si průběžně vede?
Případy střelby s vyšším počtem obětí jsou v Kanadě ojedinělé a Toronto je považováno za jedno z nejbezpečnějších měst na světě. O možném motivu střelce se zatím nic neví, policie ho neidentifikovala.
Podle žaloby se mělo jednat o nenávistné příspěvky, které identifikovaly univerzitního profesora chemie, falešně obvinily, prozradily jeho adresu, a které obsahovaly výzvy k jeho zabití.
„Dětský certifikát by byl osvědčení, kterým se budou prokazovat lidé, kteří by chtěli pracovat s dětmi. Šlo by o jakousi zvláštní část rejstříku trestů,“ popisuje Taťána Malá.
To, co na hřišti předvedli Chilané a Italové, nemělo obdoby. „Nejhloupější fotbalový zápas historie,“ shrnul dojmy moderátor BBC. Čtyřikrát musela zasahovat na hřišti policie.
Tři zatčené Afghánky podle organizace Human Rights Watch uvedly, že je Tálibán zadržel společně s jejich rodinami včetně malých dětí. Po propuštění se jim ze země podařilo uprchnout.
Kdo a jak by rozhodoval o zápisu pachatelů do registru, ještě není rozhodnuté. Ve hře jsou dvě varianty. Podle jedné by se na seznam dostávali pachatelé automaticky, podle druhé by rozhodoval soud.
Íránci v ulicích protestují od září, kdy v policejní vazbě zemřela Mahsá Amíníová, zatčená kvůli špatně nasazenému hidžábu. Velení íránské policie ve středu oznámilo, že bylo zahájeno vyšetřování.
Brazílie v neděli zvolí nového prezidenta. Rozhodne se, zda zemi povede krajně pravicový Bolsonaro, nebo levicový Lula da Silva. Předvolební kampaň doprovází kontroverze, násilí i bizarní události.
Nová zpráva Amnesty International popisuje násilí, které lotyšský režim páchá na běžencích, kteří se snaží dostat do EU přes Bělorusko. Lotyšsko vše popírá a zpochybňuje věrohodnost organizace.
Nejlepší pomocí obětem domácího násilí je práce se samotnými násilníky. To dělají některé neziskové organizace a charity, které nabízejí speciální terapie. V posledních letech jich v Česku přibývá.
Zadržení údajně iniciovali výzvu a hashtag Put your gun down (Složte zbraně). Více než 70 osobností íránského filmového průmyslu, které se k výzvě připojily, požadovalo konec policejního násilí.
Sedm příslušníků vězeňské služby je obviněných pro podezření z trestného činu mučení a nelidského zacházení. „Problém je širší, celospolečenský,“ domnívá se ředitel vězeňské služby Simon Michailidis.
Kvůli nepřiměřenému násilí loni Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhala pět policistů a 25 příslušníků vězeňské služby. Radiožurnálu to řekl ředitel inspekce Radim Dragoun.
„Pokud chceme, aby ženy na univerzitě studovaly, tak máme odpovědnost za to, aby jim tu bylo dobře jak psychicky, tak fyzicky,“ říká expertka na sexuální násilí z Edinburské univerzity.
V ulicích starého města se bili mladí židovští a palestinští radikálové a policie. Už během dne vyvolal vstup několika tisícovek židovských nacionalistů na Chrámovou horu napětí.
Sociální pracovníci v Hradci Králové zaznamenávají víc násilí mezi školáky. Přibývá i vážných fyzických útoků. Na vině by podle odborníků mohly být zhoršená ekonomická situace a pandemie.
Během necelého půl roku upravený algoritmus opakovaně způsobil to, že systém několikrát výrazně víc zviditelňoval příspěvky označené externími ověřovateli jako dezinformační.
Human Rights Watch zaznamenala případy mezi 27. únorem a 14. březnem, jichž se ruští vojáci dopustili vůči civilistům v okupovaných oblastech kolem Černihivu, Charkova a Kyjeva.