Ševětín

Ševětín v textech na iROZHLASU

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Policie v kauze Ševětín: Sto milionů za fiktivní vícepráce se dělilo na procenta

Dodavatelé stavby solární elektrárny Ševětín měli podle policie dopředu domluvená procenta, kolik si kdo vezme z téměř stomilionové sumy, kterou si za údajně fiktivní práce nechali vyplatit od investora, elektrárenské firmy ČEZ. Na protokolech o provedení těchto prací pak údajně měli být i padělané podpisy některých stavbyvedoucích.

Za údajné podvody při stavbě solární elektrárny Ševětín je obviněno 5 lidí. Škoda je 100 milionů

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Policejní útvar ÚOOZ stíhá celkem pět lidí kvůli podvodu v kauze výstavby solárního parku Ševětín. Obviněni jsou dva lidi z elektrárenské firmy ČEZ a tři lidi z dodavatelských firem. Při stavbě solární elektrárny, kterou si od nich objednal polostátní ČEZ, si měli podle policie neoprávněně naúčtovat takzvané vícepráce za téměř 100 milionů korun. Pokud se u pětice podezřelých vina prokáže, hrozí jí až desetileté vězení.

| ČRo, mta, Martin Karlík, mka, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Detektivové zasahují v Praze a Olomouci. Zadrželi řadu lidí včetně exministra Langera

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) od rána zasahují v Praze a Olomouckém kraji. Podle informací České televize akce souvisí s prodejem solární elektrárny v jihočeském Ševětíně, ale zřejmě také se vztahy mezi podnikateli a policisty na severní Moravě. Policisté provedli několik domovních prohlídek, například u bývalého ministra vnitra z ODS Ivana Langera. Podle policejního prezidenta mají vyšetřovatelé podezření na korupci a zneužití pravomoci veřejného činitele.