Českým vyšetřovatelům se i přes veškeré snahy nepodařilo do pondělního poledne navázat spojení s Andrejem Babišem mladším. Radiožurnálu to řekl mluvčí Městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
„Byli by rádi dorazili, nedokázali jsme jim však zajistit dostatečně korektní podmínky,“ okomentoval fiasko zvláštní zmocněnec OSN pro Jemen Martin Griffiths.
Milovníkům aut budoucnosti se v Ženevě musí tajit dech. Hned na třech stáncích slavného ženevského autosalonu totiž stojí létající auta. Nejdál v jejich vývoji je nizozemská společnost PAL-V.
Škoda Auto uvede v druhé polovině roku na trh modernizovaný model Fabia. Poprvé jej ukáže na autosalonu v Ženevě na začátku března. Auto má proti stávajícímu modelu nový design přídě a zádě.
Fascinující svět tikajících strojů a mechanického umění schovaný v jednom ze starých domů na Rue Verdaine, to je zprvu nenápadná M.A.D. Gallery v Ženevě.
Sedmileté dívce v Ženevě se podařilo nastoupit do letadla společnosti easyJet, které mířilo na Korsiku, přestože neměla letenku. Kuriózní incident se stal v neděli a naštěstí měl dobrý konec.
V bankovní čtvrti ve švýcarské Ženevě se z obyčejného instalatéra může stát ve chvilce milionář. Odpadní potrubí tam občas ucpou dost neobvyklé věci. Třeba hromada pětiseteurových bankovek.
Ženy se můžou napříště v Ženevském jezeře a v řece Rhoně koupat "nahoře bez" beze strachu, že jim za to bude hrozit postih. Vláda kantonu na jihozápadě Švýcarska totiž vyhověla petici zorganizované jednou z pokutovaných a zrušila nařízení z roku 1929, které koupání s odhalenými ňadry zakazovalo, informoval místní tisk.
Kauza Dieselgate s falšováním emisí naftových vozů koncernu Volkswagen odstartovala debaty, kdy skončí v autech klasické spalovací motory a jaké pohony by je mohly plnohodnotně nahradit. 87. ročník světového autosalonu v Ženevě, kde mají jasnou převahu auta s benzínovým nebo naftovým motorem, naznačuje, že jejich konec je ještě daleko.
Ruská federace chce zapojit do rozhovorů o Sýrii i Kurdy, aby syrská opozice sestavila pro ženevské rozhovory jednotnou delegaci. Ti se zatím jednání neúčastnili i kvůli Turecku, které je považuje za teroristy.
Po šesti letech občanské války už Syřané nevěří v mírové rozhovory. Zásadní průlom neočekává ani zvláštní vyslanec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura. Přesto se po deseti měsících ve čtvrtek v Ženevě opět sejdou zástupci syrské vlády a opozice. Bavit se budou o budoucím politickém uspořádání země. Otázky příměří a humanitární pomoci má řešit paralelní série jednání v kazachstánské Astaně. Jenže obyčejní Syřané, kteří ze země uprchli, nevěří, že se politici na něčem dohodnou.
Jeho země patří mezi jaderné velmoci. Přesto čínský prezident Si Ťin-pching na zasedání OSN v Žnevě prohlásil, že by měly být všechny jaderné zbraně zakázány a zničeny.
Letadlo ruské společnosti Aeroflot bylo ve čtvrtek před startem na letišti v Ženevě evakuováno. Důvodem byl falešný bombový poplach, jehož strůjce byl podle médií zadržen. Mezitím letadlo muselo opustit 115 cestujících. Odstavený stroj prohledali policejní specialisté, aby se ujistili, že poplach byl skutečně falešný.
Zástupci syrské vlády se připojili k ženevským jednáním o míru. Podle Damašku a jeho spojenců ale není na pořadu dne odchod Bašára Asada, který požadují povstalci. V Sýrii mezitím zesilují nálety na pozice radikálních islamistů.
V Sýrii se na území ovládaném Asadovou vládou konají parlamentní volby, do kterých se může zapojit asi třetina Syřanů. Představitelé syrského režimu proto přijedou na ženevské mírové rozhovory nejdříve zítra. Další kolo mírových jednání přitom mělo začít už dnes a zástupci opozice už v Ženevě jsou. Zvláštní vyslanec OSN Staffan de Mistura označil novou fázi rozhovorů za klíčovou.
V Ženevě dnes po několikadenním odkladu začíná nové kolo mírových rozhovorů o Sýrii. Zvláštní vyslanec OSN Staffan de Mistura jednání označil za klíčové. Na řadu mají přijít praktické kroky, jako je přechodná vláda a prozatímní ústava. Hlavním problémem zůstává osud prezidenta Bašára Asada. Opozice požaduje jeho odchod, Damašek to ale rezolutně odmítá.
Jedinou alternativou k diplomatickému řešení syrské krize je další válka. Byla by ale horší než ta dosavadní. Na úvod obnovených mírových rozhovorů o Sýrii to dnes v Ženevě řekl jejich koordinátor a zmocněnec OSN Staffan de Mistura.
Hlavní syrská opoziční organizace se nakonec vrátí k mírovým jednáním do Ženevy. Takzvaná rijádská skupina, která zastupuje několik povstaleckých skupin, s tím souhlasila po dlouhém váhání. Na jejich žádost se bude další kolo jednání, které začíná v pondělí, zabývat hlavně politickými reformami.
Odemykání mobilním telefonem, autopilot a kamery místo zpětných zrcátek. To je automobilová budoucnost vzdálená jen pár let. Alespoň podle slov zástupců automobilek na ženevském autosalonu. Premiéru už si v Ženevě odbyl i koncept Škoda Vision S, který se otevírá právě mobilním telefonem a umí sám zaparkovat. A už příští rok se objeví sériová auta, která budou za určitých okolností řídit sama.
Mladoboleslavská automobilka dnes na autosalonu v Ženevě ukázala svoji budoucnost. Koncept Vision S naznačuje, jak bude vypadat první sedmimístné terénní auto Škoda. Nový model by se měl dostat do prodeje začátkem příštího roku.
Do mírových rozhovorů se dnes odpoledne zapojí syrská pozice. Zatímco Rusové odmítají účast islámských radikálů na jednání, Saúdové a Turci je naopak podporují. Vyjednávání byla oficiálně zahájena už v pátek.