Autor

Gabriela Adámková

Má cesta do rozhlasu vedla přes komerční rádia a také jsem chvíli pracovala v novinách.

Ráda poznávám zajímavé lidi, jsem spokojená, když můžu vyrazit někam na výlet, ráda tančím, někdy i zpívám, setkávám se s přáteli a taky ráda spím a baštím čokoládu. Nemám ráda brzké ranní vstávání, hloupé a líné lidi, kterým se nemohu vyhnout, žehlení a nesnáším, když je mi zima.

RSS autora

Články autora

|Gabriela Adámková, Eva Presová |Regiony

Starostové se nechtějí vzdát novely zákona o rozpočtovém určení daní

Od roku 2013 by obce mohly dostávat více peněz z daní než dosud. Na setkání starostů k novele zákona o rozpočtovém určení daní v Olomouci to dnes uvedla poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková. Starostové o nový systém přerozdělení daní, který by obcím přidal zhruba 13,5 miliardy korun, bojují už několik let. Schválení novely by podle Jitky Chalánkové mohl uspíšit takzvaný poslanecký návrh.

|Pavel Novák, Gabriela Adámková, ak |Ekonomika

Do Česka půjde z Unie 5 milionů eur na škody po povodních

Moravské kraje dostanou z unijní pokladny pět milionů eur na likvidaci škod po loňských jarních povodních. Uvolnění peněz z Fondu solidarity schválil Evropský parlament. Spolu s námi dostane pomoc z tohoto fondu i dalších pět zemí střední a jihovýchodní Evropy. Stejně jako v Česku tam velké škody napáchaly prudké deště v květnu a červnu loňského roku.