Mezinárodní den památek, důvod pro nižší vstupné a speciální akce

Speciální prohlídky i snížené vstupné si tento víkend pro návštěvníky připravily památkové objekty v celé republice. Připomínají si tak Mezinárodní den památek a historických sídel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěvníci v podhradí hradu Bouzova | Foto: Václav Žmolík | Zdroj: Český rozhlas

Například na hradě Bouzov u Olomouce čekají na návštěvníky Oživlé obrazy: Lidé uvidí postavy, které jindy na ně pohlížejí jen z obrazů nebo jako sochy. Potkají tak například Marii Burgundskou, svatou Kateřinu a Barboru či medvědy, kteří se hradními příkopy proháněli v 60. letech minulého století.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Gabriely Adámkové k nedělním speciálním akcím na Bouzově a ve Šternberku

Mezinárodní den památek slaví také nedaleký hrad Šternberk, který návštěvníkům nabízí snížené vstupné a komentovanou prohlídku výstavy o rodu Liechtenštejnů. „To byli poslední majitelé šternberského hradu, kteří jednak hrad spravili, také nám zanechali velmi významné a hodnotné sbírky,“ dodává kastelánka šternberského hradu Helena Gottwaldová.

Mezinárodní den památek a historických sídel připadá na 18. dubna, slaví se už od roku 1984. Každoročně je mu uděleno i téma, letos je to Kulturní dědictví vody.

Gabriela Adámková, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme