Ruská Rostovská oblast hlásí 12 tisíc uprchlíků z Ukrajiny za jediný den

Za uplynulých 24 hodin údajně dosáhl příliv uprchlíků z východní Ukrajiny do jihoruské Rostovské oblasti 12 tisíc. Oznámily to tamní úřady. Federální cizinecká policie ale informaci zatím nepotvrdila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrolní stanoviště na ukrajinsko-ruské hranici u osady Uspenka v Doněcké oblasti

Kontrolní stanoviště na ukrajinsko-ruské hranici u osady Uspenka v Doněcké oblasti | Zdroj: Reuters

Ruská cizinecká policie zatím registruje jen několik žádostí o uprchlický azyl v Rusku, vláda Rostovské oblasti ale mluví o 12 tisících osob, které za posledních 24 hodin překročily ukrajinsko-ruskou hranici.

Ukrajinská vláda už z bezpečnostních důvodů nařídila dočasně uzavřít 8 z 32 hraničních přechodů do Ruska. Jsou hlavně v Doněcké a Luhanské oblasti.

O situaci na Ukrajině jednal ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se šéfem americké diplomacie Johnem Kerrym ve Francii. Ruské televizi Lavrov řekl, že za pokračující boje na východě Ukrajiny jsou spoluzodpovědní západní partneři Kyjeva:

„Některé kroky Spojených států a Evropské unie a jejich deklarace nepříliš pomáhají vytvořit atmosféru pro konstruktivní dialog. Naopak vytvářejí v některých kyjevských představitelích iluzi, že mají všechno povoleno,“ prohlásil ruský ministr zahraničí.

Podle Lavrova je to nepřijatelný přístup, který k ničemu dobrému nepovede.


Zvětšit mapu

Situace na hranici je nepřehledná, podle ruských médií ukrajinští pohraničníci některé přechody ve zmatku opustili a teď je přebírají příslušníci proruské domobrany.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme