„Inflace každoročně ukrojí dvě až tři procenta reálné hodnoty televizního poplatku. Když to trvá deset, patnáct let, tak je to skutečně citelná záležitost,“ říká místopředseda Rady ČT Pavel Kysilka.
„Zatímco zdravotníci nebo sociální pracovníci jsou nějak ocenění v základu platu, tak učitelská profese jde o žebrácké holi a vůbec se nenarovnává to základní ohodnocení,“ tvrdí Kateřina Valachová.
Podle Luboš Kastnera z Asociace malých a středních podniků a živnostníků je v současné době otevřených 44 % hospod oproti únoru. Lépe jsou na tom kavárny, které nejsou tak závislé na večerním prodeji.
„Je vidět, že se lidé nebojí chodit do center nakupovat, protože vědí, že je to bezpečné,“ tvrdí předseda asociace Jan Kubíček. Počty zákazníků se podle něj daří regulovat.
„Havárie na řece, to je velmi závažný zásah. Chceme ústavní ochranu vody a to, abychom tu vodu naprosto neznehodnotili,“ říká o vyšetřování úniku kyanidů do Bečvy Jitka Seitlová (za KDU-ČSL).
Jan Skopeček je přesvědčen, že schválení zrušení superhrubé mzdy a snížení daně z příjmu v době krize nebyla chyba. Proč by raději snížil schodek státního rozpočtu se dočtete v rozhovoru Radiožurnálu.
„Pro mě je důležité, že ten člověk přijde, zaregistruje se, vezme ty lístky, postaví se za plentu a odvolí“ říká Juchelka (ANO) o návrhu, který vláda zařadila do svého programového prohlášení.
V současnosti mají hejtmanství podle děkana 2. lékařské fakulty Vladimíra Komárka seznamy studentů čtvrtých a pátých ročníků lékařských fakult, některé kraje již o pomocné pracovní síly žádají.
Důvěru společnosti podle něj narušili jak zdánliví odborníci mluvící o věcech, kterým nerozumí, tak chaotická vyjádření vlády. Zdůrazňuje také, že systém začal kolabovat už v létě.
Výbor pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu vyšle do Česka své zástupce, aby prošetřili střet zájmů Andreje Babiše (ANO), podle pirátského europoslance tak učiní zřejmě v únoru příštího roku.