Autor

Hanka Shánělová

Znamení: Štír

Životní motto: Mám několik hodně dobrých přátel… a taky pořád žiju nejlíp, jak se dá.

Co dělám v rozhlase: Celý rok jsem si každé ráno vyzkoušela přeplněnou pražskou dopravu a pak už jste mě po celé dopoledne nepotkali jinde, než v budově Českého rozhlasu. Každý den na mě čekal jeden zajímavý host, stačilo se jen zeptat… Od 1. ledna 2011 se do rozhlasové budovy probojovávám o několik hodin později, abyste mne slyšeli v Odpoledním Radiožurnálu.

Před rozhlasem: …jsem si užívala studia na AMU, na divadelní fakultě a snažila se pochopit češtinu a historii na pedagogické fakultě v Hradci Králové. Pár dlouhých let jsem strávila v pardubickém rádiu Profil a televizi Galaxie, později TV3.

Co mě baví: Především moje práce, ne všichni to o sobě asi mohou napsat… I když nejsem zrovna žádný čahoun, pořád mě láká volejbal. Ať žije ženský tým volejbalu z Nových Butovic! V práci jsme si založili i vlastní tým Radiožurnálu a nechybíme na žádném smíšeném turnaji. Jak nám to jde, nebo někdy nejde (když třeba zaspí Jan Pokorný ml.), se podívejte na stránky www.avlcz.cz – jsme v pražské 4. lize :-) Jezdím na hory Beruškou – malým roztomilým a čilým autíčkem. Mám ráda jedno místo v Jizerských horách, kde jsem strávila všechny své dětské prázdniny a dnes tam stojí malá nová roubenka. Tak ta mě baví, moc.

Co mě nejvíc dostane: Psí oči našeho Danečka – zcela originální rasa: kříženec německého ovčáka a českého fouska. Když můžu, povídám si s ním a myslím, že mi rozumí, někdy dokonce i odpovídá…

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?) Všichni vědí, že jsem vášnivá fanynka pardubického hokeje a stále (každý rok) pevně věřím, že vyhrajeme extraligu!!! A když nejsem na hokeji, ženu v publiku za titulem liberecké volejbalisty!!!

RSS autora

Články autora

|Hanka Shánělová, Pavel Petr, Marek Augustin |Hokej

Vyšplhá se Jágr v tabulkách NHL ještě výše? Bez pochyby na to má, soudí Hašek

Hokejista Jaromír Jágr přidal další čísla ke svým rekordům v NHL. Český útočník pomohl Floridě porazit Carolinu gólem a brankovou přihrávkou a dotáhl se v historické tabulce produktivity na čtvrté místo ke svému někdejšímu spoluhráči z Pittsburghu Ronu Francisovi. Podle Dominika Haška, Jágrova vrstevníka a v zámoří velkého soupeře, se český útočník může v tabulkách posunout ještě výše.

|Tomáš Kohout, Hanka Shánělová, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Mezi trenéry ubývá dobrovolníků, mrzí šéfa volejbalistů Zdeňka Haníka

České děti jsou sice nejobéznější na světě, ale sportovat chtějí. V oddílech se už vyrovnali s náporem nejmenších dětí, ale podle našich zjištění je málo trenérů pro ty nejrizikovější kategorie. Dorostenců a juniorů je prý v klubech na jednoho trenéra obvykle mnoho a trenéři se jim nemohou naplno věnovat.

|Hanka Shánělová, Martin Knitl, Vojtěch Man |Regiony

Požár v opavském depu způsobila závada trolejbusu, viník se nehledá

Požár vozovny opavského dopravního podniku je jedním z největších v Moravskoslezském kraji. V hale zůstalo sedm zničených trolejbusů a škoda dosáhla 70 milionů korun. Hasiči už potvrdili, že oheň způsobila závada na elektrickém zařízení jednoho z vozů. Zároveň se ale přišlo na to, že v hale někdo v minulosti odmontoval protipožární hlásiče.

|Hanka Shánělová, Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

V Oberhofu začíná osmý ročník Tour de Ski. Po sněhu ale nejsou ani památky

Osmý ročník už zavedeného Tour de Ski bude pro závodníky jedním z nejméně příjemných v historii. Seriál, ve kterém na přelomu roku soupeří běžci na lyžích, začne v sobotu v německém Oberhofu a pokračuje až do 5. ledna ještě ve Švýcarsku a Itálii. Už teď je ale celkem zřejmé, že pořadatelé na všech štacích čeká velký boj s přírodou o to, aby se vůbec mohlo závodit.