Autor

Petr Král

Znamení:

Váhy (1970)

Životní motto:

Vždycky se snažím dělat věci správně… Ale jsem jenom člověk.

Co dělám v rozhlase:

Od pondělí do pátku mluvím do mikrofonu a moderuji Dopolední Radiožurnál. Na Radiožurnálu zároveň pracuji jako hudební dramaturg.

Před rozhlasem:

Před rozhlasem to bylo soukromé rádio, tedy spíše rádia. Od roku 1991 jsem jich prošel několik, až na krátkou výjimku jsem zůstal věrný jedné společnosti, která provozovala vysílání několika stanic. V nich jsem seděl za mikrofonem, postupem času souběžně i v kanceláři programového a několik let i generálního ředitele. Když tato společnost v roce 2009 změnila majitele i styl práce, tak jsem se rozhodl změnit leccos i já. Nabídka z Radiožurnálu vše urychlila a já se po několika měsících tápání opět našel. U mikrofonu.

Co mě baví:

Moji dva synové Filip a Oliver. Vždy a spolehlivě, kéž to vydrží. Rád jezdím po Čechách. Na kolečkových bruslích, v autě a nejraději na motorce. Cíle cest jsou různé, nejlépe však funkcionalistické a industriální stavby, pohraniční opevnění a hlavně přehrady. Nerybařím, nemusím plavat, jezdím se jen kochat stavbami přehradních hrází. Když nejde cestovat, tak alespoň opakovaně hltám díla šumného architekta Davida Vávry, knihy a webové stránky o popsaných cílech mých cest. A k tomu dražím staré pohlednice. Hádejte s jakými motivy…

Co mě nejvíc dostane:

Bezelstný pohled mých synků. Pohled na přehradu Les království nebo Pařížov. Návštěva Telče, Českého Krumlova, Znojma, Slavonic, Barcelony… Eric Clapton, Chris Rea, Jamie Cullum, Nerez, Pavel Houfek Band. A taky krvavý biftek a dobré červené víno.

Z rozhlasové pavlače aneb Víte, co se o Vás říká?

To snad ani nechci vědět…

RSS autora

Články autora

|Petr Král, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Vyhrál 48 milionů, půjčovat nebude. Poker je moje zaměstnání, říká Vojtěch Růžička

Jsem si jistý, že jsem neudělal nic špatně, ale mrzí mě to, napsal pokerový hráč Vojtěch Růžička na Twitter. Při finále Světové série neovládl prvek náhody a skončil pátý, přesto si odveze prémii ve výši 48 milionů korun. V rozhovoru pro Radiožurnál nedávno popsal, jak při hře přemýšlí i co si za výhru koupí.

|Alena Benešová, Petr Král, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Martina bojovala, chyba se stala už minulý rok, říká právník Šťovíček k Sáblíkové

Martina Sáblíková nesmí na start zítřejší cyklistické olympijské časovky. Zvláštní panel Mezinárodní sportovní arbitráže zamítl přímo v Riu žalobu ze strany jejího týmu. Nepřesvědčila ho přítomnost závodnice přímo v Riu ani argumentace právníka Jana Štovíčka. Ten chce podobným případům aspoň zamezit do budoucna.