Autor

Ondřej Wolf

Věk: ročník 1977

Proč jste si vybral práci právě v rozhlase? Baví mě putovat mezi minulostí a přítomností, zjišťovat a říkat lidem, co bylo, je a bude zajímavého.

Dosavadní kariéra: archeolog.

Zájmy a záliby: zdolávání Krkonoš na lyžích s manželkou (osobní trenérka), archeologie (tam trénuju já), četba, památky, příroda a dobré pití (společně).

RSS autora

Články autora

| ČTK, Ondřej Wolf |Zprávy z domova

Vyšetřování v Poličských strojírnách nekončí, vrátní o výbušninách prý nevěděli

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) chce nechat prověřit bezpečnostní systém společnosti Poličské strojírny. Ve firmě minulý čtvrtek série explozí v jedné z hal zranila 19 lidí, z toho tři těžce. Hasiči a záchranáři se však na místo nemohli dostat včas, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták. Vedení firmy se k možnému pochybení zatím nechce příliš vyjadřovat, podle něj systém podstupoval pravidelné kontroly.

|Ondřej Wolf |Zprávy z domova

Z haly v Poličce po explozi lisu na trhaviny nic nezbylo. Požár pomáhá hasit speciální tank

Na místo výbuchu v Poličských strojírnách dorazil speciální hasičský tank. Ten má pomoct v hašení požáru, který je v tuto chvíli pod kontrolou. Situací se navíc bude zabývat krizový štáb. Jednání se zúčastní vedení firmy a zástupci všech složek integrovaného záchranného systému. Ve čtvrtek v areálu společnosti explodoval lis na výrobu trhavin a při následném požárů se zranilo 19 lidí včetně zasahujících hasičů, tři lidé jsou ve vážném stavu.

|Ondřej Wolf |Zprávy z domova

Bývalý šéf ÚOOZ Šlachta nastoupil k pardubickým celníkům. V září ale zamíří výš

Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta rozšířil řady pracovníků celní správy v Pardubicích. Od pondělí tam zastává funkci zástupce celního úřadu pro celý kraj. Jeho zdejší angažmá ale nepotrvá dlouho, od prvního září se má stát pověřeným náměstkem generálního ředitele celní správy pro oblast pátrání.

|Ondřej Wolf |Regiony

Sen o lodích plujících po Labi až do Pardubic se rozplývá, v cestě jim stojí modrásci

Modrásci bahenní a očkovaní, nebo lodě naplněné nákladem a cestujícími? Ve sporu o splavnění Labe až do východočeských Pardubic převážili na misce vah právě chránění motýli a další hmyz. Stavba plavebního kanálu u Přelouče ani po letech průtahů nezískala potřebná razítka a na dohled je další komplikace: možný zápis bydliště modrásků - Slavíkových ostrovů - na seznam Natura 2000.