Při zásahu proti squatterům na pražském Pohořelci zadrželi policisté 27 lidí

Policisté zasahovali proti squatterům, kteří obsadili dům na pražském Pohořelci. Squatteři se do budovy dostali už včera, chtěli prý upozornit na její špatný stav. Oproti původním slibům však odmítli dům opustit a majitel proto požádal o pomoc policii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté se snaží dostat squattery z domu na pražském Pohořelci | Foto: Petr Kučera

Podle mluvčí pražské policie Jany Rösslerové dali policisté squatterům čas na opuštění budovy do čtvrt na tři odpoledne. Pak začala pořádková jednotka postupně vyvádět první zadržené.

„Asi čtyřicítka těžkooděnců vstoupila do objektu a postupně teď vyvádí asi třicítku osob, které jsou v tomto objektu neoprávněně,“ popisovala začátek zásahu Rösslerová.

Policisté při zásahu zadrželi celkem 27 lidí, které předvedli na stanici k podání vysvětlení. Kolem čtvrté hodiny ještě procházeli prostory s majitelem domu.

Jak popsala spolupracovnice Radiožurnálu Zuzana Uhlířová, za policejními páskami, jimiž byl Pohořelec obehnaný, přihlíželo zásahu asi 40 lidí, kteří přišli squattery podpořit. Byli mezi nimi i obyvatelé nedalekých domů, kteří tvrdili, že budova, kterou squatteři obsadili, chátrá zbytečně.

Upozornit na tento fakt byl smysl protestu, jak vysvětlil squatter Tomáš, který si nepřál uvést celé jméno.

„Vlastník objektu s tímhle domem tak už circa šest let spekuluje. Ten dům je zároveň sídlem okolo padesáti fiktivních společností. Naším cílem je upozornit na to, jakým způsobem se nakládá s prázdnými domy a vdechnout těm domům nový život,“ vysvětlil Tomáš.

Z podobných důvodů jako na Pohořelci obsadili squatteři i několik dalších pražských budov.

Český rozhlas, Evelyna Kulíšková, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme