Klub se pro něco rozhodl a musíme tomu věřit, říká Rosický po vyřazení Sparty z evropských pohárů

Situaci, kdy se na konci zápasu ozývá z tribun letenského stadionu nejen potlesk, ale i pískot, na Spartě v posledních sezonách velmi dobře znají. Klub má pokaždé velké ambice, jenže v tomhle ročníku je, na rozdíl od minulých dvou let, v Evropské lize naplňovat nebude.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický při rozcvičce. | Foto: ČTK, Michal Krumphanzl

„Na sto procent rozumím tomu, že jsou fanoušci zklamaní z vyřazení. Každý v šatně tomu rozumí a respektuje tohle zklamání. Teď je naším jediným cílem, aby se tímhle večerem narodil silnější tým, protože od této chvíle je jasnou prioritou triumf v lize. Je pouze jedna cesta, jak pozitivně odpovědět fanouškům – vyhrát. Není jiná cesta,“ uvedl po utkání nový kouč Sparty Andrea Stramaccioni.

Sparta v létě mohutně posilovala, angažovala právě italského kouče a přiváděla jednoho hráče za druhým, efekt z toho však v úvodu sezony zatím není žádný.

„Samozřejmě to je velice špatné, protože Sparta, když není v Evropě, tak ztrácí prestiž. Pro nás to ale neznamená nic jiného, než dál pracovat společně jako tým a snažit se z toho dostat,“ snaží se myslet pozitivně Tomáš Rosický, který naskočil za Spartu podruhé za sebou a odehrál necelou půlhodinu.

S příchodem zkušeného záložníka se výkon letenských zlepšil, k ideálu je však stále hodně daleko. Rosický i přes bolestivé začátky nově se rodícího týmu plného nových hráčů ale zůstává optimistický. „Já jsem tady hráč Sparty, klub se pro něco rozhodl a já tomu musím věřit. Snažím se tomu věřit a všechny musíme přesvědčit, aby tomu věřili taky, protože jestli tomu věřit nebudeme, tak to bude ještě horší.“

Za jak dlouho může přijít k obrat k lepšímu, nechce bývalý reprezentační kapitán odhadovat. Jedno je ale jisté – moc dlouho tahle cesta trvat ze sparťanského pohledu nesmí.

 

 

 

Mirko Vasić, jap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme