Už nepojedu domů s prázdnou, směje se Prskavec. Trať v Tacenu nesnáší, ale obhajuje na ní dvě zlata

Kajakář Jiří Prskavec obhajuje na evropském šampionátu v Tacenu dvě zlaté medaile. V závodě hlídek už se mu jí s kolegy znovu vyhrát povedlo a dnes se pokusí o totéž v individuálním závodě.

Tacen/Slovinsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený kajakář Jiří Prskavec. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Hlídka asi nikdy nejde úplně na sto procent, ale myslím, že jsme se k tomu optimu docela přiblížili, takže jsem spokojený. Už nepojedeme s prázdnou," smál se pro Radiožurnál Jiří Prskavec po první úspěšné obhajobě u slalomářského kanálu na řece Sávě.

„Jsem rád, že mi to vyšlo tady v Tacenu, protože tu trať fakt nesnáším. Voda mi nevyhovuje, není to tak, kterou bych vyžadoval. Ale teď se tu cítím dobře, vyhráli jsme, tak je to dobré," dodával s úsměvem 24letý bronzový olympijský medailista.

Dnes ho čeká obhajoba druhého zlata z loňského šampionátu v Liptovském Mikuláši. V individuálním závodě tady poblíž slovinského hlavního města ale nebude moct využít znalosti rozestavení branek z předchozího dne.

Jiří Prskavec nese svou loď. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Trať se bude měnit, takže myslím, že klíčová místa tam nebudou. Uvidíme, jaká vůbec bude. Finále jede patnáct lodí, takže snad to bude nějak hrát do karet," přemýšlí kajakář.

I kvůli změně rozestavení branek se Prskavcovi bude hodit, že letos strávil ve Slovinsku daleko víc času tréninkem, zůstal tu totiž už po soustředění, aby mohl říct, že pro další úspěch udělal všechno.

A s čím by byl večer spokojený? „Nejdřív finále, pak budu mluvit o vyšších příčkách."

Jakub Kanta, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme