Ve slalomu se můžu vyřádit, těší se Ledecká na kombinaci. Podle Banka se lepší v každém tréninku

Poslední výsledky Ester Ledecké jsou od medailí daleko, ale třeba se to brzo změní. Na mistrovství světa ve Švédsku ji čeká alpská kombinace, ve které se představí ve svém oblíbeném sjezdu a nevyzpytatelném slalomu.

Åre /Švédsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledeckou tentokrát čekají i jiné branky, na MS pojede slalom do kombinace | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

„Jak se jede slalom? Je tam strašně moc bran a zatáček. Člověk se v nich vyřádí, může do nich pořádně mlátit,“ usmívala se po zkoušce slalomové trati Ester Ledecká na mistrovství světa ve švédském Åre.

Vyhrát olympijský závod není náhoda, pády k závodům patří, říkají o Ledecké experti

Číst článek

Úterní slzy jsou pryč, Ledecká po čtvrtečním tréninku zase vtipkovala a to i na téma disciplíny, kterou jinak nestíhá trénovat a ve Švédsku si ji konečně mohla zajet.

„Vždycky sejmu nějakou bránu a pak dostanu vynadáno, že jsem vystrčila loket, protože to není správně. Ještě si ho ‚zrasím,‘ ale tady jsem se opravdu mohla vyřádit. Donutila jsem trenéry, abych si ho mohla trošku zatrénovat. Měli jsme asi tři jízdy, takže za letošek mám čtyři,“ vypráví.

Slyšitelné nadšení je podle Ondřeje Banka to nejdůležitější. Ví, že s bratrem Tomášem trénuje velice dobrou lyžařku schopnou kdykoliv překvapit.

„Slalom má ráda, ale moc jí ho nedopřáváme. Jak jsme tři dny trénovali, tak se strašně lepšila, mohl by to klidně být zajímavý závod,“ vyhlíží Ondřej Bank kombinaci, která se skládá ze sjezdu a slalomu.

„Ptal jsem se bráchy (trenéra Tomáše, pozn. red), jak na tom vlastně ve slalomu jsme. Vím, jak jezdí, ale nemáme srovnání. Já jsem vždycky věděl, jak na to jsem. Teď nevíme,“ přemýšlí Ondřej Bank.

Věčného pohodáře Banka začala práce s Ledeckou bavit zvláště teď, když je olympijská vítězka v nesnázích. „Je to výzva s tím něco zkusit udělat. Ester se koučuje jednoduše, protože je fakt dobrá,“ chválí Ondřej Bank. 

Do jakého klidu trenéři Ester Ledeckou dostali, může být jasné po půl dvanácté, kdy kombinace začíná sjezdem. Slalomová část je naplánována na čtvrt na pět odpoledne.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme