Borussia Dortmund

| ČTK |Zprávy ze světa

Policie našla u autobusu Borussie dopis, vyšetřuje možné islamistické pozadí útoku

Vyšetřovatelé útoku na fotbalisty Dortmundu prověřují možné islamistické pozadí činu. V nalezeném listu se připomíná předvánoční útok v Berlíně, objevil se ale i druhý dopis, který ukazuje na antifašistickou scénu. Vyšetřování útoku převzalo nejvyšší státní zastupitelství, které se běžně zabývá i teroristickou problematikou.

| ČTK, moš, ako |Fotbal

Autobus fotbalistů Borussie Dortmund zasáhly tři výbuchy. Podle policie šlo o cílený útok

Autobus německého fotbalového týmu Borussia Dortmund poškodily kolem sedmé hodiny večerní tři exploze. Policie vychází z toho, že trojice výbuchů byla cíleným útokem na fotbalisty. Státní zastupitelství ho vyšetřuje jako pokus o vraždu. Zatím není jasné, co stojí v jeho pozadí. V blízkosti místa činu se našlo psaní, které se prověřuje. Při incidentu byl zraněn hráč Marc Bartra. Fotbalisté směřovali na zápas s týmem AS Monaco, který byl po explozi odložen na středu.

|Radek Šamša |Fotbal

Dortmund udržel prvenství před Realem gólem z 88. minuty, osmifinále si zajistily Porto a Sevilla

Liga mistrů zná všech šestnáct osmifinálových účastníků. Po posledních dvou volných vstupenkách do vyřazovací fáze sáhly kluby z Pyrenejského poloostrova – Porto, které doma přehrálo Leicester 5:0, a Sevilla, jež uhrála dostačující bezbrankovou remízu v Lyonu. Real Madrid ztratil šanci na prvenství ve skupině dvě minuty před koncem základní hrací doby.

Se Spartou jdou dál i Dortmund, Liverpool či Sevilla. Vaclík se Suchým v EL končí

Evropská liga zná jména všech osmi čtvrtfinalistů. Vedle fotbalistů pražské Sparty postoupily do další fáze také německá Borussia Dortmund, anglický Liverpool, španělské trio Sevilla, Valencia, Villarreal, ukrajinský Šachtar a portugalská Braga. Pro švýcarskou Basilej s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým bylo osmifinále poslední zastávkou v letošním ročníku Europa League.