Cestovní kancelář Thomas Cook se neodvolá proti zamítnutí insolvence. Může podat novou žádost

Česká pobočka CK Thomas Cook se vzdala práva na odvolání proti rozhodnutí soudu, který odmítl její insolvenční návrh. Společnost má ale možnost podat nový návrh. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Pobočka CK Thomas Cook podala návrh na řešení svého předlužení vyhlášením konkurzu 19. února. Podle pražského městského soudu ale firma dostatečně nedoložila, že je skutečně v úpadku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pobočka CK Thomas Cook se vzdala práva na odvolání proti rozhodnutí soudu, který odmítl její insolvenční návrh (ilustrační foto) | Foto: Phil Noble | Zdroj: Reuters

Britská společnost Thomas Cook, která patřila k největším cestovním kancelářím na světě, zkrachovala loni v září. V Česku působila její pobočka, jejíž podstatnou částí byla cestovní kancelář Neckermann. Její prodané zájezdy převzala od letošního roku společnost Marco Polo International. Česká pobočka CK Thomas Cook fakticky ukončila činnost koncem loňského roku.

Cestovní kancelář Thomas Cook dostatečně nedoložila úpadek, zamítl soud návrh na insolvenci

Číst článek

Firmě se nepodařilo najít žádného strategického partnera. Požádala proto o řešení situace vyhlášením konkursu.

Firma ve svém návrhu uvedla, že nesplacené závazky tvoří pohledávky bývalých zaměstnanců, dluhy zdravotním pojišťovnám, dále závazky vůči zákazníkům za zrušené zájezdy, dluhy z obchodního styku a také vůči mateřské firmě.

Reorganizace podle firmy není možná, protože v minulosti byla závislá na službách sesterských firem celé skupiny. Další obchodní aktivity pak nejsou možné i kvůli poškozené pověsti, které krach způsobil.

Krach Thomase Cooka přinese nižší ceny i větší nabídku last minute zájezdů, tvrdí odborníci

Číst článek

Podle zamítavého rozhodnutí Městského soudu v Praze z 25. února firma doložila závazky za přibližně 2,25 milionu korun, na bankovních účtech společnosti však ještě 13. února byly více než tři miliony korun, a podle soudu tak bylo minimálně ještě v této době možné závazky plnit.

Podnik následně 15. února doplnil další své závazky po splatnosti za 1,68 milionu korun, čímž se měl už dostat do platební neschopnosti. Tyto závazky však firma podle soudu doložila pouhým tvrzením a blíže je nespecifikovala. To soudu nestačilo, a proto návrh zamítl

Společnost mohla proti rozhodnutí podat do 15 dnů odvolání. Této možnosti se vzdala.

Tuzemská pobočka firmy Thomas Cook zahrnovala dvě základní divize. Vedle cestovní kanceláře Neckermann to byla ještě firma Global Travel Lufthansa City Center. Společnost zde v roce 2018 zaměstnávala 95 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme