ČSSD chce dál sociální stát

Aktuální programové priority strany - to je hlavní téma dnešní konference ČSSD v Olomouci. Zahájil ji úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka. Který se ostře vymezil vůči ODS a koaličním partnerům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zleva místopředseda ČSSD Milan Urban, exministr Valtr Komárek, ekonomický expert ČSSD Jan Mládek a úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka | Zdroj: ČTK

Sobotka také odsoudil vládní návrh státního rozpočtu pro rok 2011, který je podle něho založen pouze na sociálně nespravedlivých škrtech. Současně upozornl na vlastní stranické chyb například na neschopnost najít po volbách koaliční partnery.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z konference informuje Blanka Mazalová

ČSSD musí podle Sobotky vytvořit věrohodnou programovou alternativu současné vládě. "Schodkové rozpočty jsou největším nepřítelem sociálního státu," řekl Sobotka. Vizí je podle něho mimo jiné dostupné vzdělání, bezplatná lékařská péče, kvalitní životní prostředí a důstojné stáří.

V panelové diskusi hosté, politologové a sociologové diskutovali o budoucnosti sociální demokracie v měnící se společnosti. Například Jiří Pehe zdůraznil, že je třeba najít reformní jazyk a odejít od defenzivy a také o tom, jak poselství o sociálním státu sdělit zejména mladé generaci. Před publikem debatují třeba Jan Švejnar nebo Waltr Komárek.

Milan Kopp, Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme