Hotel propojený s obviněným Redlem se změní na studentské koleje. Pronajala si ho zlínská univerzita

Tříhvězdičkový hotel Garni v centru Zlína bude podle zjištění Radiožurnálu následujících pět let sloužit jako vysokoškolské koleje. Budovu, která je vlastnicky propojená s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr si pronajala Univerzita Tomáše Bati.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotel Garni ve Zlíně

Hotel Garni spojený s obviněným podnikatelem Redlem | Foto: Veronika Žeravová | Zdroj: Český rozhlas

V hotelu Garni v centru města se už turisté neubytují, příští měsíc se tam začnou podle zjištění Radiožurnálu stěhovat studenti tamní Univerzity Tomáše Bati.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaká je budoucnost zlínského hotelu Garni spojeného s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v kauze Dozimetr, zjišťovala reportérka Veronika Žeravová

Hotel si zlínská univerzita pronajala na následujících pět let. Budovu ale přes advokáta Václava Petráska ovládá obviněný zlínský podnikatel v kauze Dozimetr Michal Redl.

Zlínská univerzita má podle kvestora Alexandera Černého nedostatek ubytovacích kapacit a hotel Garni se 180 lůžky je podle něj pro potřeby školy vhodný. Podle kvestora zástupci univerzity neví o tom, že by byl objekt majetkově propojený s Michalem Redlem.

Hejtmanka Pecková: Věci okolo příběhu Hlubučka jsou i bez rozhodnutí soudu neakceptovatelné

Číst článek

Podle Černého si univerzita nechala věc prověřit, ale žádné pochybení nezjistila. Škola za roční pronájem zaplatí 4,3 milionu korun.

Hotel Garni patří podle dřívějšího zjištění Radiožurnálu zlínskému advokátu Václavu Petráskovi. Ten je současně správcem svěřenského fondu Fidea, ve kterém má Redl uložen svůj majetek. Petrásek se nijak vyjadřovat nechce.

Kauza kolem Hlubučka

Michal Redl je obviněný v korupční kauze Dozimetr. Skupina lidí okolo teď už bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka, dříve z hnutí STAN, měla ovlivňovat veřejné zakázky a dění v dopravním podniku. Hlavou celé skupiny je podle policie právě Michal Redl.

Zlínské zastupitelstvo už rozhodlo, že prověří, jak se ve městě reguloval hazard, ve kterém Michal Redl také podnikal. Vedení Zlínského kraje si zase dělá audit zakázek, které uzavíral bývalý radní pro školství, exministr Petr Gazdík (STAN). Ten ale jakékoli pochybení odmítá a v kauze nefiguruje.

Veronika Žeravová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme