Anonymous napadli web ruského soudu, který poslal Pussy Riot do vězení

Hackeři ze skupiny Anonymous znovu zaútočili. Tentokrát na stránky ruského soudu, který poslal na dva roky do vězení členky skupiny Pussy Riot. Hackeři změnili celý obsah stránek, umístili na ně nejrůznější vtipné komentáře, svůdné fotky tamního pěveckého idolu gayů i vulgární narážky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na podporu aktivistek ze skupiny Pussy Riots se konala demonstrace i před sídlem moskevské policie | Zdroj: Reuters

Po kliknutí se na stránce otevřel klip posledního singlu Pussy Riot. Ruským úřadům se už podařilo vrátit stránky do původního stavu.

Rozsudek nad třemi punkerkami dnes kritizoval poradce pro otázky lidských práv při ruské prezidentské kanceláři. Upozornil na to, že v minulosti ruské soudy vyměřovaly za výtržnosti tresty od tří do osmi měsíců.

Moskevský soud poslal Naděždu Tolokonnikovovou, Mariju Aljochinovou a Jekatěrinu Samucevičovou na dva roky do vězení za to, že v únoru před prezidentskými volbami zazpívaly v moskevském pravoslavném chrámu Krista Spasitele ‘punkovou modlitbu‘ nazvanou ‘Bohorodičko, vyžeň Putina‘.

Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme