FBI dostala dokumenty o kontaktech Trumpova týmu s Rusy i WikiLeaks, informuje CNN

Společnost Trump Organization, firma zastřešující realitní byznys prezidenta Donalda Trumpa, předala vyšetřovatelům „velký balík“ dokumentů o událostech, schůzkách a konverzacích, které se v období mezi červnem 2015 a lednem 2017 odehrály v newyorské Trump Tower, centrále firmy. Oznámila to televize CNN.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Materiály obdrželi členové týmu zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera, který pátrá po stopách ruského vlivu na předloňské americké prezidentské volby.

Mezi soubory elektronické pošty a záznamy schůzek jsou podle CNN i informace vztahující se k setkání z června 2016, kdy skupina lidí blízkých Trumpovi včetně jeho syna Donalda v Trump Tower jednala s ruskou advokátkou Nataljou Veselnickou - údajně napojenou na Kreml.

Hněv v Bílém domě. Bannon promluvil o schůzce s Rusy, Trump označil svého exporadce za šílence

Číst článek

Vyšetřovatelé dostali také informace o kontaktech Trumpova volebního štábu se zástupci kontroverzního serveru WikiLeaks.

Balík dokumentů obsahuje rovněž údaje, které se vztahují k ruskému podnikateli Arazu Agalarovovi a šéfovi rusko-americké obchodní komory v USA Sergeji Millianovi. Agalarov podle dřívějších informací amerického tisku schůzku s Veselnickou inicioval.

Obchodních aktivit Trumpova realitního impéria se podle CNN dodané dokumenty netýkají. Trump loni varoval, že pokud se Mueller bude zabývat jeho komerčními zájmy, překročí „červenou linii“.

Kromě Muellerovy skupiny vyšetřují údajný ruský vliv na prezidentské volby také tři kongresové výbory. I ty podle CNN dokumenty od Trump Organization dostaly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme