Ve Španělsku se kvůli koronaviru změnil způsob pohřbů, někteří obřady sledují přes internet

Pandemie koronaviru ve Španělsku změnila mimo jiné i způsob vykonávání pohřbů. Ovlivnilo je omezení volného pohybu vyhlášeného vládou v polovině března i strach pozůstalých z nákazy. Velké ceremonie byly zakázány, obřadů se smí účastnit maximálně tři lidé, ti mezi sebou musí dodržovat vzdálenost dvou metrů. Pohřby jsou tak intimní a často i zmatené. Někteří pozůstalí si nechají obřad přenášet prostřednictvím internetu.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Španělsku na nákazu nemocí COVID-19 zemřelo přes 10 tisíc lidí | Foto: Susana Vera | Zdroj: Reuters

Rakev se během obřadu nesmí otevřít. Omezení by měla podle serveru thelocal.es, který odkazuje na agenturu AFP, trvat minimálně do 11. dubna.

Češka žijící v Baskicku: V Madridu je situace zoufalá, úřady byly nuceny přeměnit stadion v márnici

Číst článek

Pohřební služby v zemi, která je vedle Itálie nejpostiženějším státem v počtu nakažených koronavirem v Evropě, v těchto dnech kvůli zvýšenému počtu pohřbů nestíhají a občas vzniká zmatek.

To byl i případ boxera Manuela Álvareze, který byl v 60. letech národním šampionem. Álvarez zemřel před sedmi dny, na úmrtním listě stojí: „Infekce dýchacích cest“. Test na koronavirus mu nedělali. Jeho tělo bylo pět dní v chladícím boxu pohřební služby.

Pozůstalí kvůli pohřbu telefonovali několikrát. Zaměstnanci pohřební služby jim ráno sdělili, že pohřeb bude týž den ve 12:10. Poté, co pozůstalí dorazili ve stanovený čas do pohřební kaple, zjistili, že stojí před rakví někoho jiného. Museli hodinu počkat, než jejich zesnulého příbuzného přivezou.

Podle čtvrtečních údajů ve Španělsku na nemoc COVID-19 zemřelo přes 10 tisíc lidí, nakažených koronavirem je více než 110 tisíc Španělů.

ČTK, wei Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme