Vyzvedávání Kursku nadále brání nepřízeň počasí

Nepřízeň počasí si pohrává s potapěči, kteří se snaží o vyzdvižení vraku jaderné ponorky Kursk ze dna Barentsova moře. Jak informuje zpravodaj Českého rozhlasu v Moskvě Petr Voldán, záchranné práce jsou opět přerušeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnes vpodvečer se znovu zhoršily povětrnostní podmínky v místě katastrofy Kursku. Kvůli vysokým vlnám a silnému větru museli proto hloubkoví potapěči znovu zastavit práce na vyřezávání technologických otvorů nutných pro vyzvednutí vraku. K završení této části operace zbývá vyřezat ještě 4 otvory v plášti ponorky. Zpoždění má také nákladní loď Kariér, která dopraví na místo potopení Kursku zvláštní zařízení k oddělení přední části trupu. Plavidlo mělo z Norska vyplout už 11. srpna. Podle zpráv médií také tuto část prací nezbytnou pro vylovení Kursku brzdí nepřízeň počasí, ale televize NTV večer informovala o tom, že loď Kariér údajně z Norska vyplula. Oficiální ruské úřady a velení vojenského námořnictva nadále tvrdí, že Kursk bude vyzvednut z mořského dna podle plánu 15.září.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme