Vyzvedávání Kursku nadále brání nepřízeň počasí

Nepřízeň počasí si pohrává s potapěči, kteří se snaží o vyzdvižení vraku jaderné ponorky Kursk ze dna Barentsova moře. Jak informuje zpravodaj Českého rozhlasu v Moskvě Petr Voldán, záchranné práce jsou opět přerušeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnes vpodvečer se znovu zhoršily povětrnostní podmínky v místě katastrofy Kursku. Kvůli vysokým vlnám a silnému větru museli proto hloubkoví potapěči znovu zastavit práce na vyřezávání technologických otvorů nutných pro vyzvednutí vraku. K završení této části operace zbývá vyřezat ještě 4 otvory v plášti ponorky. Zpoždění má také nákladní loď Kariér, která dopraví na místo potopení Kursku zvláštní zařízení k oddělení přední části trupu. Plavidlo mělo z Norska vyplout už 11. srpna. Podle zpráv médií také tuto část prací nezbytnou pro vylovení Kursku brzdí nepřízeň počasí, ale televize NTV večer informovala o tom, že loď Kariér údajně z Norska vyplula. Oficiální ruské úřady a velení vojenského námořnictva nadále tvrdí, že Kursk bude vyzvednut z mořského dna podle plánu 15.září.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme