Baku

| ČRo, Vojtěch Berger |Zprávy ze světa

Zeman v Ázerbájdžánu prý o lidských právech mluvil. V soukromí s kontroverzním prezidentem

Český prezident Miloš Zeman se během třídenní cesty do Ázerbájdžánu nepotkal s představiteli politické opozice. Právě v době jeho návštěvy pohrozil místní parlament vystoupením země z programu Východního partnerství. Byla to reakce na kritickou rezoluci europarlamentu o porušování lidských práv v Ázerbájdžánu. Český prezident prý přesto o lidských právech během návštěvy Baku mluvil v soukromí s prezidentem Ilhamem Alijevem.

Hudbou krotím emoce, říká šermíř Choupenitch. V Baku skončil v osmifinále

|Michal Jurman, Simona Bartošová |Ostatní sporty

Elegance, vznešenost a vybroušené pohyby, i tak mnozí definují sport, ve kterém se bojuje o cenné kovy s fleretem, kordem nebo šavlí v ruce. Sportoviště plné ladných pohybů se ale dost často promění v bojové kolbiště se spoustou emocí a vidět to bylo i při Evropských hrách v Ázerbájdžánu. Třeba při zápasech dvoumetrového šermíře z Brna s běloruskými rodiči, Alexandra Choupenitche.

|Michal Jurman, Simona Bartošová |Ostatní sporty

Pro Ázerbájdžán sbírají na Evropských hrách v Baku medaile hlavně cizinci

Pro úspěch uděláme všechno, hlásila dlouho dopředu pořadatelská země probíhajících Evropských her a Ázerbájdžánci nezůstali jen u slov. Národní dres země od Kaspického moře totiž obléká v těchto dnech hned celá řada na poslední chvíli naturalizovaných cizinců. Hlavně díky nim je zatím Ázerbájdžán druhou medailově nejúspěšnější zemí celých her.