Kromě Nobelových cen okomentoval spisovatel Pavel Kosatík pro Český rozhlas i spirálu násilí na Blízkém východě nebo třeba rok 1604, kdy se na obloze rozzářila hvězda.
Čína vydala Bílou knihu s názvem „Tchajwanská otázka a sjednocení Číny v nové éře“ v době, kdy ostře reaguje na návštěvu předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu.
Není ani bílá a technicky vzato to ani není kniha. Přesto se souhrn britské vyjednávací pozice pro brexit, respektive vládní seznam priorit, nazývá „Bílou knihou“. Dokument není součástí zákona o zahájení brexitu, který ve středu poslala k dalšímu projednávání Dolní sněmovna. Kabinet Theresy Mayové shrnul britskou pozici a její priority pro jednání se zbytkem Evropské unie na 77 stranách.
Britská premiérka Theresa Mayová slíbila zveřejnit v takzvané „bílé knize“ úplný plán své vlády pro jednání o brexitu. Ještě ve středu chce předložit také návrh zákona o aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy. Tato povinnost vyplývá z verdiktu nejvyššího soudu.
Německá spolková vláda schválila novou Bílou knihu. V 83stránkovém dokumentu jsou načrtnuty odpovědi na to, jak by měla do budoucna vypadat německá armáda. Stratégové boří některé dosavadní tradice. Bundeswehr by se například mohl otevřít občanům ostatních zemí Evropské unie.
Plány Skotska na nezávislost na Velké Británii dostávají jasné obrysy. Samostatné Skotsko by si ponechalo britskou libru, centrální banku i královnu, a zůstalo by členem NATO i Evropské unie. Naopak by mělo svou vlastní psanou ústavu, zbavilo by se britských jaderných zbraní, nezvyšovalo by daně a zrušilo by škrty v sociální péči, které zavádí londýnská vláda.
Koalice je sice z mnoha stran rozklížená vzájemnými spory a ministra obrany Alexandra Vondru (ODS) tíží jeho vlastní skandál s firmou ProMoPro, na jeho úřadě nicméně vznikl dokument, který oproti dřívějšku bez obalu pojmenovává hlavní problémy armády. Vondra takzvanou Bílou knihu označuje za zásadní materiál svého funkčního období.