Bode Miller

Svindal s úsměvem, Miller v nemocnici. Tak skončily na MS návraty lyžařských legend

|Jan Kaliba, Petr Hašek |Zimní sporty

Až do čtvrtečního super-G v Beaver Creeku byl jejich příběh hodně podobný. Oba jsou hvězdami alpského lyžování, oba z minulosti olympijští vítězové a oba právě teď na mistrovství světa přichystali svůj návrat po vážném zranění a skoro celém roce bez závodění. První mužský závod šampionátu je ale rozdělil. Domácí Američan Bode Miller se vydal k doktorovi, kdežto Nor Aksel Lund Svindal slavit.

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

Miller a Vonnová, uzdravené lyžařské legendy si daly sraz na domácím MS

Poslední světový šampionát pro Lindsey Vonnovou skončil hned po několika branách úvodního závodu ošklivým pádem, zlomeninou nohy a přetrženými vazy v koleni. Dlouhé měsíce se z toho sbírala, ale na mistrovství světa v domovském údolí se stihla přichystat. A tentokrát v úvodním super-G napsala v americkém Beaver Creeku úplně jiný příběh než před dvěma lety.

|Jan Kaliba, Marek Augustin |ZOH 2014 Sochi

Miller na Hrách vládne sjezdařským tréninkům. Teď ještě zlato, přeje si

Málokterý olympionik ze Soči má po světě tolik fanoušků jako Bode Miller, možná žádný. A on i celá komunita jeho obdivovatelů se těší, že v neděli přijde jeho den. Svérázný Američan je v 36 letech lyžařskou legendou, od minulých Her je i olympijským vítězem, kterým se stal v superkombinaci. Ale chybí mu zlato, které se mezi lyžaři cení nejvíc a které hodně chce - zlato z olympijského sjezdu.

|Jan Kaliba, Michal Jurman |Zimní sporty

Lyžař Bode Miller zatím neúspěšně hledá vrcholnou olympijskou formu

Americká lyžařská hvězda Bode Miller má za sebou tragický rok, ale o to víc chce v olympijské sezóně ještě jednou být zase nejlepší. Loni v zimě kvůli zranění nemohl závodit, ale to byla maličkost. Jeho žena totiž potratila a na jaře navíc našli mrtvého jeho devětadvacetiletého bratra. Miller se rozhodl smutek rozptylovat svou snahou ještě jednou se vrátit na sportovní vrchol. To se mu daří, ale vítězství, která si vysnil, mu stále unikají.