hotel Praha

|Michaela Vetešková, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Ministr Balvín nebude bránit demolici domu na Václavském náměstí ani Hotelu Praha

Pár hodin po nástupu do své nové funkce má už ministr kultury Jiří Balvín jasno. Nebude bránit demolici historického domu na pražském Václavském náměstí, a ani nebude zasahovat do plánovaného bourání bývalého Hotelu Praha v pražských Dejvicích. Jiří Balvín to uvedl v exkluzivním rozhovoru s redaktorkou Českého rozhlasu Michaelou Veteškovou.

|Zuzana Vlčková, Martin Křížek, Michaela Vydrová, mka |Regiony

Proti bourání Hotelu Praha protestovalo sto lidí. PPF chce na jeho místě vybudovat školu a park

Ekonomicky neudržitelný pohrobek komunistických papalášů, nebo vizionářská modernistická architektura, jedna z mála komplexních ukázek toho lepšího z 80. let? Obě charakteristiky patří k Hotelu Praha. Jeho nynější majitel – finanční skupina Petra Kellnera PPF – dnes potvrdil, že chce stavbu strhnout. A místo ní plánuje vybudovat soukromý park a nový areál své školy Open Gate. Proti záměru odpoledne protestovalo asi sto lidí.

|Lucie Výborná, Tereza Jelínková |Fotbal

Fotbalová reprezentace hledá ideální azyl, jaký měla v hotelu Praha

Než fotbaloví reprezentanti dnes dopoledne odletěli k přípravnému zápasu do Turecka, byli trochu nesví. Jejich oblíbený dejvický hotel Praha je po změně majitele vybydlený jako zakletý šípkový zámek. Národní tým se proto poprvé od skandální oslavy narozenin Tomáše Ujfalušiho z roku 2007 stěhoval jinam a zřejmě už se do své obvyklé rezidence nevrátí.