Lahti

Lahti v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Zimní sporty

Stefan Kraft vládne skokanům v Lahti, vyhrál i na velkém můstku

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft vyhrál i druhý individuální závod na mistrovství světa v Lahti, na velkém můstku o 1,3 bodu opět porazil Němce Andrease Wellingera, bronz získal díky jedinému letu za 130 metrů Polák Piotr Žyla. Z Čechů byl nejlepší 25. Viktor Polášek, do druhého kola se dostal i veterán Jakub Janda.

|Nikola Šrámková |Zimní sporty

Björgenová získala 16. zlato. Na MS v Lahti ovládla běh na 10 kilometrů

Závod na 10 kilometrů klasicky ovládla na mistrovství světa v Lahti šestatřicetiletá Norka Marit Björgenová. Získala tak šestnácté zlato. Druhá byla obhájkyně první příčky Švédka Charlotte Kallaová a třetí Norka Astrid Jacobsenová. Česká závodnice Kateřina Beroušková skončila osmadvacátá a Kateřina Smutná o tři místa za ní.

| ČTK |Zimní sporty

Sprint dvojic na lyžařském MS vyhráli ruští běžci a Norky

Ruští běžci na lyžích Nikita Krjukov a Sergej Usťugov vyhráli na mistrovství světa v Lahti sprint dvojic klasickou technikou. O zlato přitom bojovali Finové s Nory, oba finišmani ale po vzájemné kolizi před nájezdem do cílové rovinky upadli. Závod žen vyhrály Norky Heidi Wengová a Maiken Caspersen Fallaová, čeští muži i ženy se do finálové desítky neprobojovali.

Patnáctý titul pro Björgenovou, na MS v Lahti ovládla skiatlon. Mužům vládl Usťugov

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová získala ve skiatlonu na světovém šampionátu v klasickém lyžování v Lahti rekordní 15. zlatou medaili z mistrovství světa. Šestatřicetiletá šampionka porazila v závěru závodu na 2x7,5 km o deset let mladší domácí favoritku Kristu Pärmäkoskiovou, bronz získala Švédka Charlotte Kallaová. Mezi muži se mistrem světa stal Rus Sergej Usťugov, druhý dojel Nor Martin Johnsrud Sundby.