ozbrojený konflikt

|Petr Medek, Nikola Bojčev, kko |Zprávy ze světa

Cestovní kanceláře už vracejí z Egypta turisty. I proti jejich vůli

Egyptem nekontrolovaně zmítá násilí, ale přesto se najdou lidé, kteří by na takovém místě trávili dovolenou. A to navzdory zprávám z ministerstva zahraničí, aby lidé do této země nejezdili. Tři tisíce českých turistů se stále sluní na egyptských plážích. Přitom jen pár desítek kilometrů od nich umírají lidé při střetech islamistů s policií. Turisté však žádné nebezpečí nepociťují.

|Štěpán Macháček, Marína Dvořáková |Zprávy ze světa

Muslimské bratrstvo svolává celostátní Pochod hněvu. Obětí protestů je už na 620

Egyptští islamisté vyzývají k masovým protestům po celé zemi. Začátek naplánovali po dnešní velké polední modlitbě. Rostou obavy z nového násilí. Vláda totiž oznámila, že policie smí při ochraně státních institucí použít ostré náboje. Oficiální počet obětí středečního zásahu proti stoupencům Muslimského bratrstva už se přiblížil sedmi stovkám.

|Lucie Husárová 1, Helena Berková, Ondřej Himmer, Marína Dvořáková, krw, Pavla Firbacherová |Zprávy ze světa

Vyhněte se velkým městům a zůstaňte v areálu hotelu, nabádá ministerstvo Čechy v Egyptě

Ministerstvo zahraničí upozorňuje české turisty v Egyptě, aby neopouštěli hotelové resorty. Češi by navíc v současnosti neměli cestovat do velkých měst, jako jsou Káhira, Alexandrie, Suez, Luxor nebo Asuán. Podle nejnovějších údajů přišlo při krvavých střetech v Egyptě o život přes 620 lidí, zraněných jsou tisíce.

Dvě palestinské rakety doletěly až k Tel Avivu. Izraelci mobilizují 30 tisíc záložníků

|Martin Křížek, Břetislav Tureček, Lucie Maňourová, Jan Bumba |Zprávy ze světa

Raketová přestřelka mezi Izraelem a Palestinci dosáhla až k Tel Avivu. Z pásma Gazy sem v podvečer doletěly dvě rakety. Jedna zasáhla pole u města Rišon Lecion ležícího jen 12 kilometrů od centra Tel Avivu, v hustě osídlené aglomeraci. Druhá dopadla do moře. Izraelci potvrdili, že nikdo nebyl zraněn, zároveň se ale chystají na možný válečný konflikt.