Silvie Rybářová

|Michal Jurman, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Schytám víc ran, ví dálková plavkyně Rybářová. Vadí jí společný start s muži

Čeští dálkoví plavci zatím na mistrovství Evropy čekají na úspěch, kterým by pro ně byla účast v nejlepší desítce výsledkové listiny. Jak všichni doufají, dočkat by se měli ale už zítra, kdy je v Berlíně na programu nejdelší závod na 25 kilometrů. V úspěch na této trati doufá hlavně plavkyně brněnské Komety Silvie Rybářová.

|Michal Jurman, Jakub Marek |Ostatní sporty

Dálková plavkyně Rybářová skončila ve svém nejtěžším závodě na 12. místě

Nejtěžší závod kariéry, přesně tak označila své vystoupení ve Světovém poháru v Mexiku česká dálková plavkyně Silvie Rybářová. Ta si z ostrova Cozumel odvezla nakonec 12. místo, ale mohlo být mnohem lépe. Do poloviny závodu se totiž pohybovala na medailových příčkách a to až do té doby než byly ženy dostiženy mužským startovním polem. Ve vodě má totiž Rybářová na plavání s muži doslova alergii.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Ve stopách Cortéze a Morgana. Mexický ostrov Cozumel obsadili plavci

Hned dvojnásobnou premiéru prožívají čeští dálkoví plavci v Mexiku, kde pokračuje posledním ostrým testem před mistrovstvím světa série Světového poháru. Českou výpravu tam totiž poprvé vede nový reprezentační trenér, bývalý špičkový plavec Rostislav Vítek. Zároveň se jeho svěřenci budou rvát už v sobotu o úspěch vůbec poprvé v historii svého sportu v nevyzpytatelných proudech u ostrova Cozumel.