Autor

František Tichý

Co v rozhlase dělám:
Starám se o internetové stránky Českého rozhlasu Ostrava. Píšu, fotím, tvořím, zpracovávám zvuky do iRadia... Mou pracovní náplní je tedy obsah webu, vzhled a další věci „diktuje“ pražská centrála.

Jak jsem se k této práci dostal:
Internet mě vždy zajímal a bavil. Nabízí neuvěřitelné možnosti. V rádiu jsem o práci webeditora zavadil někdy v roce 2001, ale naplno jsem se jí začal věnovat až s příchodem Richarda Piskaly na post šéfredaktora v roce 2004.

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Setkávání se zajímavými lidmi, o nichž by jeden neřekl, že můžou být zajímaví. Také práce se zvukem, rychlost - s jakou se informace k posluchači dostane. V poslední době práce s fotografií a obrázky pro web...

Dosavadní kariéra:
Dva roky jsem okopával pražce na Nové huti, dva roky jsem se učil v soukromém, dnes už neexistujícím Rádiu Sprint, chvilku jsem byl také v novinách (Svobodné slovo) a pak si mne v polovině 90. let našel rozhlas. I když - v rozhlase se vlastně pohybuji odmalička. Nejspíš proto, že tady pracovali mí rodiče (v technice), dokonce se v rádiu kdysi dávno poznali.V Českém rozhlase Ostrava jsem začínal jako redaktor zpravodajství, postupně jsem si ale vyzkoušel i další profese – moderování, šéfování zpravodajské redakci, zprávařinu. Zprávy jsem připravoval a četl hodně let, sem tam zaskočím i teď.

Co jsem ochoten na sebe prozradit:
Oslovují mne šedesátá léta, jsem podruhé ženatý, majitel zatoulaného pejska (dříve to byly dvě toulavé kočky) a mám rád přírodu. Občas si zahraji na kytaru.

 

Telefon: 221 555 627
E-mail: frantisek.tichy@rozhlas.cz

RSS autora

Články autora

|František Tichý, Michal Schoffer |Regiony

Intenzivní déšť přechodně zvedl hladiny toků na Jesenicku

Jesenickem se ráno přehnal intenzivní déšť, při kterém v lokalitě napršelo kolem 25 milimetrů srážek za hodinu. Došlo tam k rychlému vzestupu hladin vodních toků. Třetí stupeň povodňové aktivity byl asi na hodinu překonán na řece Branné v Jindřichově a na Bělé v Mikulovicích, teď už tam platí druhý stupeň a hladiny klesají. Voda pak začala stoupat také na Desné v Šumperku a Moravě v Raškově.

|František Tichý, Ivan Sekanina |Regiony

Náledí si na Karvinsku zřejmě vyžádalo první oběť

Vydatné sněžení vystřídal v Moravskoslezském kraji drobný déšt a smíšené srážky. Většina silnic v Moravskoslezském kraji je sjízdná, ale se zvýšenou opatrností. Na Bruntálsku zůstávají kvůli závějím uzavřeny čtyři vedlejší silnice. Silničáři teď varují před náledím, které si na Karvinsku zřejmě vyžádalo první oběť. Při ranním střetu s autobusem zemřela mladá řidička osobního automobilu.

|František Tichý |Regiony

Řidič pod vlivem drog zabil na přechodu chodce

Třiatřicetiletý řidič pod vlivem alkoholu a drog srazil v Opavě na přechodu pro chodce čtyřiačtyřicetiletou ženu a jejího sedmiletého syna. Řidič bez zastavení z místa nehody ujel, aniž by poškozeným poskytl jakoukoliv pomoc. Muž navíc seděl za volantem v době, kdy mu byl vysloven zákaz řízení.

|Igor Maňour, František Tichý |Regiony

Romové z Vítkova se stěhují do nového domova

Život romské rodiny z Vítkova, které žháři v dubnu zapálili domek, se vrací do běžných kolejí. Rodina dnes definitivně opustí ubytovnu a přestěhuje se do svého nového domku, který zakoupila z výtěžku dobrovolné sbírky. Těžce popálená Natálka tak s největší pravděpodobností vánoční svátky stráví se svou rodinou v novém domově.