Autor

Radek Duchoň

V Českém rozhlasu Region pracuji jako redaktor zpravodajství pro Mladoboleslavsko a Mělnicko. Narodil jsem se v Ostrově v Karlovarském kraji a jako novinář pracoval v Karlových Varech. Do Prahy jsem se přestěhoval za moji ženou. Po rodičovské dovolené mě zpět do médií vrátily povodně v roce 2013. S novinařinou jsem začal v roce 1997 v televizi, pak přes další televizi pokračoval v Deníku a po deseti letech v MF DNES přešel do Českého rozhlasu. Rozhlasové vysílání mě vždy lákalo, protože informace se do světa dostávají jako první z rádia.

RSS autora

Články autora

| ČTK, Radek Duchoň |Regiony

Kolotoče, střelnice a horská dráha. Začíná pražská Matějská pouť, nabídne přes 100 atrakcí

Matějská pouť na pražském Výstavišti v sobotu dopoledne přivítala první návštěvníky. Lidé se mohou bavit na některé ze 115 atrakcí. Vedle kolotočů, lochnesky, střelnice nebo horské dráhy nechybí ani moderní zařízení včetně českého katapultu. U Křižíkovy fontány pro ně se pak mohou v 18 hodin podívat na ohňostroj. Padesátý čtvrtý ročník Matějské pouti potrvá až do 17. dubna, ve všední dny budou mít návštěvníci nově vstup zdarma.

|Radek Duchoň |Regiony

Po vodě z Německa až do Prahy: Ředitelství vodních cest nechá na Vltavě a Labi zvednout devět mostů

Za několik let se vysoké lodě dostanou z Německa po vodě až do centra Prahy. Teď jim v tom brání devět překážek. Jde hlavně o nízké mosty na vltavském hořínském plavebním kanálu těsně před soutokem v Mělníku. Ředitelství vodních cest je nechá do tří let vyměnit za nové, vyšší. Některé z nich budou dokonce zvedací. Než dělníci nové mosty postaví, musí udržovat ty staré.