Lyžaři jsou si na Tour de Ski rovni, ale někteří jsou si rovnější

Poslední den v roce se někteří rádi smějeme, ale pro běžce na lyžích, kteří se účastní Tour de Ski, to dnes žádná velká legrace nebude. Stráví totiž silvestrovský den v autě a ujedou šest set kilometrů z německého Oberhofu do švýcarského údolí Müstair, kde seriál závodů pokračuje novoročním sprintem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer se v Oberhofu podepsal fanouškům a míří do Švýcarska | Foto: Jan Kaliba

Ne všichni se vydávají na cestu do Švýcarska až dnes, třeba trojnásobná vítězka Tour de Ski a také letos po dvou etapách vedoucí žena Justyna Kowalczyková z Polska zvládla přesun hned po včerejším závodě a dnes už může trénovat a odpočívat v údolí Müstair. Český tým se rozhodl pro jiný model, který udělá z volného dne den cestovní.

„Řeklo se to tak hned na začátku a nikdo proti tomu nic neměl, počítáme s tím, že to takhle bude,“ říká Martin Jakš a o tom, jak si zkrátí dlouhou chvíli během cestování na jih, má celkem jasno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžaře na Tour de Ski čeká dlouhý přesun do Švýcarska

„Myslím, že budeme pospávat, stavíme se někde na jídlo. Je to šest hodin, to není zas tak strašné,“ usmívá se Jakš.

„V autě se budu snažit spát,“ plánuje podobnou činnost jako Jakš i Lukáš Bauer a k mužské části reprezentace se ráda přidá i jediná žena v českém týmu.

Jenže na rozdíl od osmého Bauera a patnáctého Jakše, kteří mají Tour de Ski dobře rozjetou, pro ženu, která v minulých dvou ročnících dokončila Tour mezi nejlepšími dvaceti, bude cesta hodně trýznivá. Místo spánku bude zřejmě nakonec dlouhé hodiny přemýšlet, proč je letos po dvou závodech až na konci páté desítky.

„To bude na nějaké popovídání, opravdu zatím nejsem v pohodě…“

Trmácení se po německých, rakouských, italských a švýcarských silnicích k vytvoření pohody asi nijak nepřispěje. Ovšem jsou závodníci, kteří cestovní útrapy skoro nepocítí a mohou se ostatním škodolibě smát. Kanaďané pojedou týmovým autobusem a norská hvězda Petter Northug si pronajal dokonce svůj osobní.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme