Daniel Křetínský

|Jana Klímová |Ekonomika

Miliardář Křetínský chce koupit krachující OKD. Zájem má i zahraniční fond

Krachující černouhelné doly OKD chce koupit firma podnikatele Daniela Křetínského a lidí z finanční skupiny J&T. Nabídku na převzetí doručila insolvenčnímu správci dolů, podle Hospodářských novin konkrétně společnost EP Industries. Druhým zájemcem je údajně zahraniční hedgeový fond. O nabídkách jednal věřitelský výbor OKD. Žádná konkrétní jména zájemců ale insolvenční správce OKD Lee Louda ani mluvčí firmy Ivo Čelechovský nekomentovali.

Křetínský se stal většinovým vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu

| ČTK |Ekonomika

Podnikatel Daniel Křetínský se stal většinovým vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Firmu opouští podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Křetínský tak nyní drží 94 procent akcií holdingu a zbytek členové vedení EPH. V pátek to potvrdil mluvčí holdingu Daniel Častvaj. Již dříve EPH sdělil, že Tkáč může za své akcie získat v přepočtu až 74 miliard korun. Firma dnes oznámila, že fond australské banky Macquarie získal podíl 31 procent v EP Infrastructure (EPIF), klíčové dceřiné firmě holdingu.

|Jan Kaliba, Vojtěch Man |Fotbal

Sparta má nového ředitele, Křetínský do funkce dosadil Adama Kotalíka

Nový herní systém na hřišti i v kancelářích na Letné. To je tvář, se kterou fotbalová Sparta vstupuje do právě začínající sezóny. Zatímco se hráči chystají na vstup do české ligy i kvalifikace Ligy mistrů, do pyramidy jejich nadřízených přibyla funkce generálního ředitele. Obsadil ji Adam Kotalík, dlouholetý přítel majitele klubu Daniela Křetínského.

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Fotbal

FAČR nepředala policii důkazy z Křetínského kabely, tvrdí Golda. Synecký to popírá

Pověst českého fotbalu by mohla dostat další ránu. Bývalý šéf disciplinární komise Jiří Golda řekl Českému rozhlasu, že Fotbalová asociace nepředala policii materiály popisující údajně korupční praktiky obsažené v dnes už slavné Křetínského kabele. Z informací majitele Sparty, Daniela Křetínského prý k detektivům doputovaly jen obecné informace, že se něco nekalého děje a že určití lidé ovlivňují výsledek zápasů.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Nesouhlasím s tím, aby se korupce zametala pod koberec, říká Golda

Předseda disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky Jiří Golda rezignoval na svou funkci, a sice kvůli tomu, že vedení asociace v čele s Miroslavem Peltou hodlá přenechat vyšetřování údajné korupční kauzy pouze policii. Disciplinární komise bude veškeré případné korupční kauzy řešit až na základě výsledků vyšetřování policie. O novém postupu při řešení korupčních kauz rozhodl výkonný výbor fotbalové asociace na svém zasedání právě dnes.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Kauza fotbalové korupce: Potrestána by měla být buď Plzeň, nebo šéf Sparty Křetínský

Fotbalová Plzeň majitele Tomáše Paclíka uplácela a dostane od disciplinární komise trest. Anebo - a to se teď jeví jako pravděpodobnější - je to jinak: nařčení šéfa Sparty Daniela Křetínského, který poukázal na korupční praktiky v profesionálním fotbale, stojí na vratkých základech. V tom případě by neměl trest minout jeho. Jenom tahle dvě řešení se nabízejí, pokud nemá tenhle palčivý případ českého fotbalu vyprchat do ztracena.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Pelta s Goldou se neshodují v tom, jak vyřešit korupční aféru

Oběma jde o dobré jméno českého fotbalu, ale každý si pod tím představuje trochu něco jiného. Dvě důležité postavy v poslední korupční aféře symbolizované kabelou sparťanského šéfa Daniela Křetínského, se na jejím řešení neshodnou. Těmi dvěma jsou první muž Fotbalové asociace Miroslav Pelta a předseda disciplinární komise Jiří Golda, který zítra přijde na scénu s novými informacemi.

|Lucie Výborná, Tereza Jelínková |Fotbal

Plzeňský kapitán Horváth vnímá fotbalovou aféru i na dovolené

Českého fotbalu jsou plné noviny, plné televize, plná rádia, i když se právě teď zrovna nehraje. Korupční aféra opanovala jeden z nejpopulárnějších sportů v Česku. Situace je o to složitější, že jsou podezření, ale nejsou důkazy. Hráči jsou v komentářích opatrní. Ale těžko se tvářit, že se nic neděje.

Nic nového Křetínský u komise neřekl, jen se opřel do Paclíka

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Na pražském Strahově to vypadalo, jako by tam dorazila ochraptělá rocková hvězda. Šéfa Sparty Daniela Křetínského při vystupování z luxusního auta i později na chodbách sídla Fotbalové asociace fotografové a novináři málem umačkali. Ale nic podstatného od něj po zasedání disciplinární komise o korupci v českém fotbale, na kterou v září poprvé upozornil, neslyšeli. Konkrétní byl Křetínský jen při vzkazu Tomáši Paclíkovi, který svůj plzeňský klub v poslední době před nařčením z korupce sveřepě brání a nebere si servítky.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Před Disciplinární komisi FAČR předstoupí šéf Sparty Křetínský

Pustili se do vyšetřování na vlastní pěst, ale jaksi jim ubývají použitelní svědci. Členové disciplinární komise Fotbalové asociace se dnes znovu mimořádně sejdou na pražském Strahově nad agendou, na kterou jsou z poslední doby zvyklí. Předseda Jiří Golda bude se svými kolegy pokračovat ve hře na četníky a zloděje a snažit se dále rozplétat nejnovější korupční kauzu českého fotbalu. Dorazit by měl ten, který ji svou tajemnou kabelou rozpoutal.

|Alena Benešová, Jaroslav Plašil |Fotbal

Pan Božský by měl přistát na zem, vyzývá Křetínského majitel fotbalové Plzně Paclík

Nejdřív kožená taška, pak dopisy a teď opět brašna. Český fotbal táhnou dolů aféry, které spolu evidentně souvisejí a které zatím nemají řešení. Platí to i po dalším mimořádném zasedání disciplinární komise, po kterém majitel plzeňské Viktorie Tomáš Paclík slovně zaútočil na šéfa konkurenční Sparty Daniela Křetínského.

|Jaroslav Plašil, Jakub Kanta |Fotbal

Disciplinární komise čekala na Svobodu marně, příště chce vyslechnout Křetínského

Fotbalová detektivka, ve které hraje hlavní roli taška Daniela Křetínského je pořád stejně zamotaná. Ti, kdo čekali, že dnešek vnese do celého příběhu aspoň částečné světlo, teď musejí být trochu zklamáni. Člověkem, který by mohl říct o celé věci víc, je totiž funkcionář Martin Svoboda, jenže ten dnes na disciplinární komisi, ač pozván, nedorazil. A tak se děj fotbalového seriálu o korupci v zápase Jablonec - Plzeň příliš neposunul.