Daniel Křetínský

|Jana Klímová |Ekonomika

Miliardář Křetínský chce koupit krachující OKD. Zájem má i zahraniční fond

Krachující černouhelné doly OKD chce koupit firma podnikatele Daniela Křetínského a lidí z finanční skupiny J&T. Nabídku na převzetí doručila insolvenčnímu správci dolů, podle Hospodářských novin konkrétně společnost EP Industries. Druhým zájemcem je údajně zahraniční hedgeový fond. O nabídkách jednal věřitelský výbor OKD. Žádná konkrétní jména zájemců ale insolvenční správce OKD Lee Louda ani mluvčí firmy Ivo Čelechovský nekomentovali.

| ČTK |Ekonomika

Křetínský se stal většinovým vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu

Podnikatel Daniel Křetínský se stal většinovým vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Firmu opouští podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Křetínský tak nyní drží 94 procent akcií holdingu a zbytek členové vedení EPH. V pátek to potvrdil mluvčí holdingu Daniel Častvaj. Již dříve EPH sdělil, že Tkáč může za své akcie získat v přepočtu až 74 miliard korun. Firma dnes oznámila, že fond australské banky Macquarie získal podíl 31 procent v EP Infrastructure (EPIF), klíčové dceřiné firmě holdingu.

|Jan Kaliba, Vojtěch Man |Fotbal

Sparta má nového ředitele, Křetínský do funkce dosadil Adama Kotalíka

Nový herní systém na hřišti i v kancelářích na Letné. To je tvář, se kterou fotbalová Sparta vstupuje do právě začínající sezóny. Zatímco se hráči chystají na vstup do české ligy i kvalifikace Ligy mistrů, do pyramidy jejich nadřízených přibyla funkce generálního ředitele. Obsadil ji Adam Kotalík, dlouholetý přítel majitele klubu Daniela Křetínského.