Televize Barrandov stáhla pořad Rychlá hra. ‚Dohodli jsme se na okamžitém ukončení,‘ napsal Soukup

TV Barrandov od čtvrtka nebude vysílat pořad Rychlá hra, který vyrábí společnost Telemedia. „Dohodli jsme se na okamžitém ukončení vysílání tohoto bloku,” napsal serveru iROZHLAS.cz ředitel společnosti Jaromír Soukup. Relaci televize uváděla jako teleshopping a divákům nabízela peněžité výhry. Lidé však museli zavolat na placenou linku. Proti takovému programu se ohradila i Asociace provozovatelů mobilních sítí a chtěla linku zablokovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Stačí najít tři města a dostanete tři tisíce,“ hlásala ještě ve středu večer ve vysílání televize Barrandov moderátorka pořadu Rychlá hra.

Jak ale upozornili Janek Rubeš a Honza Mikulka ve videu na kanálu Kluci z Prahy, mezitím se také několikrát zmínila, že se pořad nejspíš na nějaký čas „odmlčí“. A skutečně – pořad, který se v minulých dnech setkal s kritikou operátorů za to, že klame diváky, už neuvidíte.

Lidé na pořadu Rychlá hra na TV Barrandov provolali i tisíce. Operátoři aktivovali skupinu pro podvody

Číst článek

„Ano, okamžitě po zjištění, že může být porušován zákon nebo vysílací licence, jsme kontaktovali společnost Telemedia, která zmíněný blok vyrábí a vysílá, s dotazy k obsahu tohoto bloku,“ reagoval ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup na dotaz serveru iROZHLAS.cz, zda pořad skončí.

Dodal, že televize poskytuje „pouze vysílací prostor na komerčním principu“. Firma Barrandov Televizní Studio totiž Rychlou hru neprovozuje, to má na starost společnost Telemedia Interactiv Production Home Limited se sídlem na Kypru.

Televize pořad prezentovala jako teleshopping, zároveň ale divákům nabízela peněžité výhry. Po zavolání na zpoplatněné číslo zákazník obdržel kód na elektronické předplatné časopisu Sedmička, který vydává Soukupova firma Empresa Media.

Moderátor pořadu současně aktivně motivoval diváky, aby volali do studia prostřednictvím zpoplatněného čísla a odpovídali na soutěžní otázky.

Agentura ČTK uvedla, že podle výkonného ředitele Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Jiřího Grunda je ale takové chování eticky sporné a v rozporu s kodexem audiotexových služeb.

Proto asociace, která sdružuje mobilní operátory, televizi Barrandov pohrozila, že linku od čtvrtka zablokuje, pokud chybu nenapraví.

Dominika Kubištová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme