Týden s prezidentem na TV Barrandov končí. ‚Pořad vyčerpal svůj potenciál,‘ oznámil mluvčí Ovčáček

Prezident Miloš Zeman už nebude pravidelně vystupovat v rozhovorech v TV Barrandov, pořad Týden s prezidentem skončí. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v dopise majiteli televize Jaromíru Soukupovi napsal, že pořad vyčerpal svůj potenciál a nemůže přinést nové impulzy. Dopis ve středu Ovčáček zveřejnil na webu Hradu.

Praha (Aktualizováno: 14:12 15. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman v pravidelném pořadu v televizi Barrandov | Zdroj: Pražský hrad

„Součástí balíčku pravidelných mediálních aktivit v minulých letech byl i pořad ‚Týden s prezidentem‘, který vysílala TV Barrandov a který jste moderoval. Při hodnocení uplynulého období jsem dospěl k závěru, že ve svém čase šlo o pořad, který byl pro diváky přínosem a měl své místo,“ napsal Ovčáček Soukupovi.

„Pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, situace je zcela odlišná. Dospěl jsem k závěru, že pořad ‚Týden s prezidentem‘ na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál a nemůže tedy přinést nové impulzy,“ stojí v dopisu, jehož celé znění je na internetových stránkách Pražského hradu.

Ohledne ctvrtecniho vysilani Tydne s prezidentem je to jednoduche. Jsme pripraveni vysilat a natacet. Navrh jsme poslali na Hrad. Na odpoved cekame. Obsahem by mela byt Valkova a Urvalek a neprekrocitelnost moralnich limitu v politice

18:12 – 13. 01. 2020

10 195

„Dovolte mi proto, abych Vás informoval o svém rozhodnutí, že pořad ‚Týden s prezidentem‘ na TV Barrandov již nebude zařazen do nového plánu pravidelných mediálních aktivit prezidenta republiky. Se zahájením natáčení proto již nepočítáme,“ dodal Ovčáček s tím, že Soukupovi poděkoval za profesionalitu i čas, který pořadu věnoval.

Kazdy ma sve limity. A mym je, ze odmitam davat prostor lidem, kteri haji vrahy. Urvalek je stejny vrah jako Eichmann. A pokud v tom nejsme s hlavou statu zajedno, nevim, zda jsme schopni najit v necem jinem spolecnou rec... Nechci ,aby Cesko ridili lide jako Valkova

15:01 – 13. 01. 2020

21 726

Moderátor a majitel televize Barrandov Soukup odpoledne na twitter napsal, že rozhodnutí Hradu „plně respektuje“. „Osobně je mi to líto. Pro TV Barrandov to ale neznamená nic převratného. Uvolněný prostor nahradí jine pořady cílené na mladší cílové skupiny diváků,“ řekl.

V pořadu Týden s prezidentem se Zemanem pravidelně vedl rozhovory Soukup. Tento čtvrtek televizní stanice pořad ještě avizuje, příští týden ale už je v daný čas v programu seriál s názvem Je to kampaň!, po kterém se bude vysílat Duel Jaromíra Soukupa. Tento pořad v minulosti navazoval na Týden s prezidentem.

Rozhodnuti prezidenta po 3 letech ukoncit nataceni poradu Tyden s prezidentem plne respektuji. Osobne je mi to lito. Pro TV Barrandov to ale neznamena nic prevratneho. Uvolneny prostor nahradi jine porady cilene na mladsi cilove skupiny divaku.

14:01 – 15. 01. 2020

4 64

Soukup v pondělí na twitteru uvedl, že ohledně čtvrtečního vysílání je TV Barrandov připravena vysílat a natáčet.

Válková k nařčení, že šikanovala disidenty: Někdo mě chce politicky poškodit, zvažuji žalobu

Číst článek

„Návrh jsme poslali na Hrad. Na odpověď čekáme. Obsahem by měla být (vládní zmocněnkyně kabinetu pro lidská práva Helena) Válková a (komunistický prokurátor Josef) Urválek a nepřekročitelnost morálních limitů v politice,“ uvedl tehdy Soukup.

Válková minulý týden ustoupila od kandidatury na ombudsmanku po zveřejnění informací o článku z konce 70. let, pod kterým je podepsána společně s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Zdůvodnila to ale svým někdejším členstvím v komunistické straně.

V souvislosti s kritizovaným článkem s Urválkem, který mimo jiné poslal v roce 1950 na smrt právničku a političku Miladu Horákovou, prohlásila, že za svými odbornými pracemi si dále stojí.

Server Echo24.cz dříve také upozornil, že na TV Barrandov v letošním roce zatím v programu chybí i Talkshow Jiřího Ovčáčka. Debatní pořad prezidentova mluvčího, který televize spustila na podzim, odvysílal zatím poslední díl 16. prosince.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme